Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzéssel kapcsolatos kérdések?

Edzéssel kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

Nemrég elkezdtem edzeni (Itthon, eszközök nélkül) és lenne két kérdésem:


1. Olvastam valahol, hogy a hasizom gyorsan regenerálódik, ezért arra lehet edzeni akár heti 6 alkalommal is, ez igaz?

2. Az egy megfelelő "edzésterv" lenne-e, hogy, hogy egyik napon eddzek karra és mellre, másiknap combra, harmadik nap hátra és ezt ilyen körforgásban csinálva (Plusz ugye has, illetve heti egyszer pihenőnap, amikor nincsen edzés semmire sem)

3. Ha napi kb 40 percet eddzek, az elég?

4. Mennyit kell pihenni az adott gyakorlatok között? Mennyit érdemes megcsinálni belőlük? (8-at hallottam minimumként)



2020. aug. 20. 17:39
 1/2 A kérdező kommentje:

Illetve +1 kérdés:


Hol lehet kapni ajtóra felszerelhető húzodzkodókat? (Max 5-7 ezer forint körül gondoltam) Amit mondjuk fellehet fúrni az ajtóra stb. (Mármint nem közvetlenül az ajtóra :D)

2020. aug. 20. 17:43
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha már eddig lejutottál olvasásban, akkor igazán nem nehéz ezekre a kérdésekre is választ találnod :D


1 nem

2 kevés, edz 2 izomcsoportra / edzésnap nyugodtan +has

3 ha elégnek érzed ja, 2 óránál nelegyne több az a lényeg

4 4*8-12 ismétlés, fél perc pihenőkkel, tömegelő időszakban 1 perc pihenővel.

2020. aug. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!