Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagyon durva a tesi tanárunk,...

Nagyon durva a tesi tanárunk, ti mit gondoltok erről az egészről? (Kicsit hosszú) A helyemben mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Ugye most kezdődött el az iskola már első nap 4-ig kellet bent üljek de tök fasza volt amíg nem találkoztunk a tesi tanárral. Most mentem 9.be.


Nő tanáról beszélünk, az első óra baleset védelmi, ismerkedős óra volt.

Elkezdte mondani, hogy nála nincs olyan, hogy "hát én ezt nem fogom vagy nem tudom megcsinálni" mert nem érdekli ha kell órák után is itt marad velünk. 5 percünk van átértni a tesi terembe és az alatt átöltözni is... ha késel bünti.A lányoknak ha megvan (egészségügyi) akkor nem lehet könnyített nem szabad le ülni és meg állni sem... ezzel az a baj hogy en olyankor nagyon hasfájós vagyok. a

Akkor napi 900 méter futás és valami olyasmit mondott ha utána érsz be akkor büntető futás...


Itt most azzal van a bajom, hogy nem egy vékony alkat vagyok és félek a szekrényugrástól és a magastól...

Ma tesi órán vagy 5× meghaltam. És kint a hidegbe kell lennünk a terembe nem mehetünk be csak akkor ha esik vagy már kibírhatatlan olyan hideg van.


Semmi köze a sporthoz az iskolának ahova jöttem de mégis ez van és kezdem megbánni, hogy azt a sulit választottam amelyiket.


Ha a helyemben lennétek mit csinálnátok?

Gondoltam arra, hogy pluszba itthon edzek, hogy suliba jobban bírjam de ha izomlázam lesz meg úgy se fogom tudni és akkor már egyből büntetés jár.


Bocsi a helyesírási hibákért:/



2020. szept. 2. 17:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Ez egy szadista vadbarom, én biztos elintézném az állandó felmentést, a szüleid nem tudnának segíteni ebben?


Az ilyen állatokat én eltiltanám attól, hogy emberekkel foglalkozzanak... nemhogy gyerekekkel.

2020. szept. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Am azt is mondta, hogy ő egyébként nem szadista nehogy félre ismerjük:V

Talán ha szólnánk az ofőnek lenne kis esélyünk, vagy mert mert mindenkit ugyan úgy tanít.

2020. szept. 2. 18:32
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem tudnának sokat segíteni, volt már olyan szülő aki oda ment hozzá és mondta, hogy: nem ezért íratta művészetibe a gyerekét, hogy a tesi órákon keljen szenvednie de azt is leszarta.
2020. szept. 2. 18:34
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne a szülő meg a tanár könyörögjön, mert azt le fogja szarni. Háziorvoshoz menj el és beszéljétek meg, hogy vmi indokra hivatkozva mentsenek fel vagy adjanak könnyítést azon feladatok alól, amik nem mennek.


Nem kell egy életre traumát szerezned emiatt, hogy utána megutáld a mozgást egy életre, intézzétek el az igazolást.

2020. szept. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
98%
Egyébként ezzel tényleg az a baj, hogy csak megutáltatja veled a mozgást, s iskola után soha többet nem fogsz edzeni, mert hányingered lesz tőle. Először beszélj azzal, akivel csak tudsz. Osztályfőnöknek kéne jelenteni. Neki kéne ezt elmondani, hogy nem arról van szó, hogy lusták vagytok, hanem, hogy ez túlzás. Majd edzetek keményen azt, amit akartok, a tornának az iskolában ne ez legyen a lényege. Oké, legyen 900 méter futás, de ne ostorral meg büntetéssel fenyegetőzzön. Mindenki csinálja úgy a gyakorlatokat, ahogy tudja és kész. Ezt kéne megértetni vele. Próbáld először osztályfőnökön keresztül, ha nem megy, akkor esetleg igazgató? Ha tényleg az egész osztály utálja már a tesinek a gondolatát is emiatt. Ez tényleg nem jó módszer. A tesi tanárnak meg kéne kedveltetnie a mozgást a gyerekekkel, hogy később maguktól menjenek el edzeni azt, amit akarnak.
2020. szept. 3. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ma beszéltem az ofővel és 15.-éig van időm el intézni a házi orvossal a felmentést majd ha sikerült azt majd ide ki írom.
2020. szept. 3. 15:45
 7/12 anonim válasza:
85%
A tesitanárok nagy része frusztrált elmebeteg. Ijesztőek meg hangosak, de nem szabad hagyni magatokat. Ha nem megy a gyakorlat, nem megy és kész. Ha fáradt vagy, abbahagyod. Üvölthet amennyit akar, annyi egyest adhat, amennyit akar, de ha valami fizikailag nem megy, azt ne erőltesd. Az ilyen tanároknak az kellene, hogy a diákok teljesen leszarják mit parancsol, plusz még néhány szülő is kioszthatná. Nem durván, tisztelettudóan, csak annyira, hogy tudja hol a helye, ő se valami istenség. Ha újra középiskolás lehetnék, én egy percig sem aggódnék ezeken a bolondokon.
2020. szept. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Úhh na írtam, hogy ha sikerül elintézzem azt ide ki írom:D felmentést olyat kaptam, hogy tartós futás alól felmentés ami fogalmam sincs mit jelent,az is lehet a tesi tanár majd el se fogadja a háziorvosit, de jobb mint a semmi, ma a kondiba is vettem bérletet és már holnaptól járni fogok^^
2020. szept. 9. 16:27
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

El kéne, hogy fogadja a felmentést, olyan nincs, hogy nem. Egyébként pár hét után úgyis kiderül, hogy csak ijesztgetett ezekkel vagy tényleg úgy is van. Azért az, hogy nem lehet könnyített tesi, ha megvan, elég durva, bár sajnos nem egyedi, nálunk sem minden tanár vette figyelembe.

Hogy kint kell lenni a hidegben, ahhoz sajnos jobb, ha hozzászoksz, főleg most a korona miatt. De mondjuk pár éve, mikor sulis voltam, még hírben sem volt a korona, de ha csak nem esett, mi is kint voltunk szinte mindig, mert másik osztálynak is ugyanakkor volt tesi, és valamiért általában mindig mi voltunk az udvaron. Nálunk viszont kötelező volt a rövidnadrág és a rövidujjú tesipóló, úgy voltunk kint egész évben, még télen is. Dupla tesin különösen jó volt, másfél óráig, pláne, ha első két óra volt. Megérkeztél kabátban, sálban, negyed óra múlva meg már pólóban, rövidnadrágban szaladgáltál. 🙄 Ha meg hó esett, a pályáról is nekünk kellett letakarítani a havat, úgy, tesi cuccban. Szóval mindenütt vannak hülye "szokások" sajnos. Mondjuk annyi haszna volt, hogy egy idő után egész jól hozzászoktam a hideghez, és nem is fáztam meg olyan könnyedén, szóval a hidegtől ne félj, bár kellemetlen.

2020. szept. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

9-es borzasztó, hogy egy ilyen barbár, elmebeteg szokást mentegetsz.... még az élsportolók se kisgatyaban járnak futni télen, gyerekeket meg erre kényszerítenek. Megkockáztatom, hogy ilyen még a katonaságnál se nagyon van...


A legtöbb testnevelés tanár alkalmatlan arra, hogy emberekkel foglalkozzon, a minimális kapott hatalommal a legtöbb visszaél és indokolatlanul szadizzak a gyerekeket.

2020. szept. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!