Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szobabicklizisnek van értelme?

Szobabicklizisnek van értelme?

Figyelt kérdés
Gondoltam kéne fogyni pár kilót, de ahogy elnéztem, eddig pl volt olyan hogy 1órát csináltam, 15-20kmt írt, és keményen kb 150 kalóriát írt, jól írhatja ezt a kalóriát? mert eléggé kevéslem, szóval van értelme szobabiciklizni? lehet vele fogyni ha rendszeresen minden nap csinálom?

2020. szept. 22. 09:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Diéta nélkül biztos, hogy nem fogsz vele lefogyni.
2020. szept. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy óra sport az kb 500 kalóriaégetésben.
2020. szept. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Szobabicklizisnek van értelme?"

Vagy van, vagy nincs.

.

A fogyáshoz kevés a szobabicikli, kell még mellé a megfelelő táplálkozási rendszer is.

2020. szept. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A szobabiciklizésnek van értelme, csak jól kellene azt használnod.

Ugyan is a fogyásod érdekében 1 óra alatt 400 Kcalt kellene elégetned. Ehhez legalább le kellene tekerned 15Km-t. Ehhez az kell, hogy növeld az erősséget, vagy a tempót, ha bírod, akkor mehet mindkettő.


Tehát minél gyorsabban magasabb fokozaton tekersz, annál több kalóriától szabadulhatsz meg. Edzettségi szintedtől függően naponta legalább 50 perc szobabiciklizés ajánlott.


Azt sem szabadna elfelejtened, hogy testsúlyod fogyása csak 1hónap után indul meg. Tekerés közben szükséges pótolnod az izzadsággal járó elvesztett ásványi anyagokat - igyál sok ásványvizet.


Figyelj oda az étrendedre! Kerüld a finomított cukrokat édességeket. Valamint az állati eredetű nagy mennyiségű zsírok fogyasztását. Helyette inkább a diétás ételeid elkészítéséhez használj kevés Olíva extra szűz olajat, vagy még mehetne kevés kókuszzsír is. Tehát csak akkor lehetséges elérned a célodat, ha ki tudsz a kemény edzésedbe tartani.

2020. szept. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért nem igazi biciklivel próbálkozol?

A szobabiciklivel az a gond, hogy nagyon unalmas, kint viszont elrepülnek az órák.

2020. szept. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
5-mert mondjuk már félig tél van? ÉS a szobabiciklizés közben mindig nézek vidót, hidd el jobban repül az idő, nekem pont hogy a szabadban monoton. A kérdésre válaszolva pedig úgy érdemes menni, hogy nagy (minimum 80-as) percenkénti fordulattal mész, ha "pörög" a lábad zsírégető, ha erőlködsz erősítő. Én egy másfél óra alatt ha jó napom van 1000 kalit is össze tudok hozni, gyakorlás kérdése az egész, sok sikert :)
2020. szept. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6!


Nagyon nincs még tél, kifejezetten egyhe ősz eleje van. Erre még nagyon könnyen fel lehet öltözni. 0 fokban is lehet tekerni, ha száraz az út, csak sokba kerül a ruházat és kell rutin, hogy ne izzadj le. (Minden ruhában le lehet izzadni.) Pár éve december 24-én is 17 fok volt! Kb. egész télen 5 nap volt, amikor nem lehetett tekerni.

Én csak akkor untam a bringázást, amikor az volt a cél, hogy legalább 1000 méter szintet összeszedjek és nem volt rá sok időm, tehát csak aszfalton mentem és minden emelkedőt betámadtam. Nem volt cél, hogy valahová eljussak.

Én csak úgy viselem el a görgőt, ha megtervezem előtte az edzést és közben a kormányon van egy tablet.

2020. szept. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!