Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kick-box. Hogy szokás ezt...

Kick-box. Hogy szokás ezt elkezdeni?

Figyelt kérdés
Régebben jártam karatéra. Ott ez úgy működött, hogy voltak időszakok, amikor indultak csoportok, és minden a 0-ról ment, mindenkinek új volt minden (a mások személye is). Volt 1-2 ember aki már egy meglévő csoportba csatlakozott be év közben, de nagyon nem találta a helyét: hiányoztak az alapok, nem tudott beilleszkedni a társaságba, stb. Ahogy nézem ez kick-box esetén teljesen máshogy megy. Csak odamegyek, egy recepción kifizetem az árát, majd megjelenek az edzésen? Hogy érdemes elkezdeni? Illetve érdemes kezdő edzésre mennem, ha előtte több éven keresztül űztem más küzdősportot?

2020. szept. 26. 23:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk házi és sportorvosi papírt kértek elsőnek.
2020. szept. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ezt egyesülete válogatja. Illetve az is, hogy milyen szabályrendszerű kickbox edzésre méssz. (semi contact, light contact, full contact, low kick, K-1, stb. stb.)


A "klasszik" kickbox egyébként rengeteget merített a karatékból (is). (Idehaza, a hőskorban nem véletlenül hívták a kickboxot all-style sportkaraténak, a technikáknak akkoriban japán nevei is voltak, pl. a jab-et is kizami tsukinak mondták, holott a két kéztechnika végrehajtása teljesen eltér egymástól.)

A lábtechnikák szinte megegyeznek a karate lábtechnikáival, ugyanúgy van mae geri, mawashi geri, yoko geri kekomi, ushiro geri, ushiro mawashi geri, ashi barai, mikazuki geri, uchi mawashi geri, stb. stb.


A K-1 szabályrendszerű kickbox edzéseken (van, ahol thai-kickboxnak is hívják, persze nem azonos a thai boxszal!!!) már lényegesen mások a technikák, a rúgások, főleg a köríves inkább a muay thai ostorcsapásszerű köríveséhez hasonlít, valamint az egyenesrúgás is inkább a thai-os teep-hez áll közelebb, mint a karatés mae gerihez.


Az, hogy kezdő edzésre menj-e... Szerintem mindenféleképpen, az hogy karatéztál, nyilván segítség lesz a lábtechnikáknál, főleg ha "klasszik" (semi, light, full contact) kickbox edzésre méssz. A K-1 szabályrendszerű edzésnél viszont más lesz a rúgástechnika, bár saját tapasztalatomból mondom (én is karatéztam, 11 évet, illetve taekwondoztam is kickbox előtt) szerintem segítségedre lesz az előképzettség más stílusban, nyilván sokkal lazább, hajlékonyabb, rugalmasabb leszel egy átlag kezdőtől, aki élete első edzését kezdi.

Vágj bele, megéri, és sparringolj, kesztyűzz sokat, a technikáidat a rendszeres sparring segítségével fogod tudni harcban alkalmazhatóvá tenni!


Eredményes sportolást, sikerekben gazdag edzéseket kívánok!

2020. szept. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!