Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha zsírégetés a cél, akkor a...

Niceszisz kérdése:

Ha zsírégetés a cél, akkor a futás a jobb vagy a nagyon nagyon gyors séta?

Figyelt kérdés

Valahol olvastam korábban, hogy a pulzust kell figyelni és ha valakinek futásnál túlságosan felmegy a pulzusa, akkor bizony már nem éget zsírt, több kárt csinálhat, mint hasznot, ez igaz?

A gyors sétánál arra gondolok, ami szinte már majdnem kocogás de még nem futás.



2020. szept. 27. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
63%

"futásnál túlságosan felmegy a pulzusa, akkor bizony már nem éget zsírt, több kárt csinálhat, mint hasznot, ez igaz"


Ez így ebben a formában jó nagy hülyeség.

2020. szept. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

aerob testmozgás:

Olyan testmozgás, melynel azbizmaid kapnak elegendő oxigent, így ezeket a zmtestmozgásokat hosszú időn keresztül tudod végezni, akár 50-120perces edzéseket is lehet belőle csinállni, pl tempós séta... érdemes az aerob tartomány csúcsan művelni ezeket a mozgásformákat, hiszen ilyenkor használod velük a legtöbb kcal-t...

Legegyszerübben úvy tudod megállapítani ezt a tempót, ha épphogy tudsz lihegés nélkül beszélni... akkor biztosan az aerob tartományod csúcsán vagy...


Anaerob mozgás

Nos ilyenkor logikusan nem kap elegendő oxigént az izomzatod, ezeket rövid ideig tudod művelni, sprint, súlyzók, stb...

Ezekkel is el lehet égetni jó sok kcalt, de közben jobban elfárdsz, jobban "fáj" de rövidebb idő alatt is el lehet égetni annyit mint aerobban pl 1 ora alatt...


Az, jogy fogysz, vagy nősz, a napi kcal mérlegeden múlik... ha többet eszel mint felhasználsz, akkor hízol, ha kevesebbet, akkor fogysz...

Minden más, hogy be kellbindítani a zsirégetést, vagy leáll az bármi miatt, minden ilyesmi faxság...

Az elő szervezetben FOLYAMATOSAK az anabolikus és katabolikus folyamatok... egyiket sem tudod külön beindítani, vagy leállítani.

2020. szept. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor fogytam sétától, amikor szinte minden hétvégén mentem teljesítménytúrára, tehát 25-50 km-ket "sétáltam" és nem ettem sokat közben.


Kezd el futni, sétálj bele nyugodtan. Kezdetben úgysem tudsz lefutni 5-6 km-t sem viszonylag alacsony pulzuson.

2020. szept. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sirály9 válasza:
A nagyon gyors séta jobb számodra, ha nem vagy edzett. Ha már edzett vagy, akkor meg a futás jobb fogyás szempontjából.
2020. okt. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!