Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nyíregyen tudtok szèp helyeket...

Nyíregyen tudtok szèp helyeket? (többi lent)

Figyelt kérdés

Elterveztem, hogy minden reggel olyan 4:30fele felkelek ès elmegyek egy 1vagy2 órás sètára.

De ahol mi lakunk itt egy jót sètálni se tudnèk annyira unalmas már itt minden. Panelba lakok, mindenhol unalmas házak, mindent bejártam már milliárdszor stb èrtitek.

Tudnátok szèp helyeket mondani? Olyan helyre gondoltam ami pl szabadba van.



2020. okt. 8. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyíregyházán belül hol laksz ?
2020. okt. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14%
Nincs valami nagy helyismereted ? Gyalogolj át az Ukrán részre ott van látni való .
2020. okt. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nyíregyházán belül kell lennie, autóval, gyalog vagy tömegközlekedéssel szeretnéd megközelíteni?


Nem vagyok nyíregyházi, csak rokonoknál jártam ezidáig ott, szóval csak a nagyon kommersz sétáló helyeket ismerem, Sóstó, Harangod, Bujtosi-tó, meg a Belvárost.

2020. okt. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Az említetteken kívül, de a városon belül: Sóstói parkerdő mindkêt oldalon, Igrice-mocsár természetvédelmi terület, Kis-Papp-tó, Igrice-csatorna, Ér-patak a reptér mögüli résztől (ott van egy biciklis erdei akadálypálya is) az Állatbarát Alapítványig (azt hiszem 10 és 15 között lehet sétálni vinni a kutyusokat, majd a Tölgyes útig vagy be az erdőbe. A reptér előtt haladva amúgy, ha továbbmégy a földúton, van egy pad, ahonnan tök jól lehet figyelni a felszálló gépeket.

Azután ott a Geri-domb (Őr-halom) és mellette kicsit arrébb egy másik patak. Bene-halom (kevésbé látványos), kertvárosi KRESSZ-pálya, Robinson-domb, bicikliút és erdős részek Nyírtelek felé.

Javaslom a Geocaching.hu és .com oldalakat meg a gpsgames-t játékként.

Ha a belvárosban maradnál: az evangélikus templom környéki kisutcák szerintem nagyon hangulatosak.

2020. okt. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Bocsi az "azutánt" aztánként értettem, a Geri-domb nem arra van, hanem a Tiszaújvárosi út és a Tokaji út közötti részen.
2020. okt. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Móricz Zsigmond utca fele lakom. Szóval ami kb megjárható olyan kèt óra alatt oda vissza olyan helyeket keresek. Ès gyalog mennèk mindenkèpp.

Köszi a válaszokat :)

2020. okt. 8. 23:35
 7/8 anonim válasza:
100%

Azt javaslom, hogy ha van okostelefonod, töltsd le a geocaching.hu (magyar geocaching) alkalmazást, attól függetlenól, hogy ládázol-e, mert sokkal jobb a térképük, mint a Google maps, jól látható rajta minden zöldfelület, fás rész, földút, domb, közkút stb.


Móricz Zsigmond úttól egy-két órán belül?

(a Vécsey iskola melletti kiserdőt és a Toldi-utcai parkot, a Bessenyei és a Kálvin teret gondolom nem kell bemutatni)

- Ér-patak főfolyás vonalán sétálni mindkét irányban, amíg tudsz.

- Máv-sporttelep

- Honvéd-temető

- Kertvárosi Kressz-park (sétánnyal, napozóágyakkal, esőbeállókkal, játszótérrel stb.)

- Lőtér

- Lőtér előtti földúton Rozsrétszőlő felé, illetve körül szép erdők, rétek, érdekes hangulatú, romos tornyok találhatók

- Mandai-folyás, bokortanyák

- Nagyszéki-tó Felsősimánál

- erdő Polyákbokor mögött

- Kállói úti bicikliút, tó Borbányán

- a Bujtosi-tavakhozhoz gyalog kb. 40 perc alatt eljutsz

- északi temető (bár az olyan korán még nincs nyitva)

2020. okt. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi!! :)
2020. okt. 14. 14:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!