Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Cicanadrágban, vagy mackónadrá...

Cicanadrágban, vagy mackónadrágban szeretsz jobban futni?

Figyelt kérdés
Miért? :)

2020. okt. 13. 11:54
1 2 3 4
 21/39 Krisz85 ***** válasza:

egyrészt,


de, kidörzsöl, tapasztalt, akin van is izom azt kidörzsöli,


kit értdekel ,hogy most te akarsz-e PB-t dönteni, vagy hogy miért használsz nem normális technikai ruházatot egyébként? kedves nevét felvállani nem tudó anonim...

akkor szerintem nem tudod mi a susogós és mi a technikai ruházat és köztük a klönbség, nézz utánna

kényelmesebb, lehet, neked.


igen ,a szigetelés jó, de ez nme is volt kérdés, ugyanis ha mozogsz , és nem sétálgatsz mint egy két szereplő a walkind dead-ben, akkor esetleg nem fázol, mivel hőt termel a tested nem?! egyébként ha fázol és úgy termel hőt a tested akkor a zsírégetés sokkal hatékonyabb , és a fogyás is, mivel alacsonabb hőről kell a testnek fenntartani a hőmérsékletet, jah és nem melegedsz túl sem, amit nem kell ecsetelnem milyen teljesítményromálst eredényez., már legalábbis annak aki fut



mint már írtad, és? nem te vagy az első anonim, biztos tudjuk mikor írogatsz, másrészt nem neked válaszoltam baszki hanem a kérdezőnek.

2020. okt. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 Krisz85 ***** válasza:
igazad van, van akivel nem érdemes foglalkozni...
2020. okt. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
Szeressük egymást gyerekek! Ne vesszetek össze hülyeségeken. :D Én ősszel cicanadrágban futottam, de télre nekem az már hideg. Nem találtam még olyat, amiben nem fázik a fenekem. Ezért gondolkodtam a mackónadrágon, persze nem az általános iskolás pamut tornagatyán, hanem egy kicsit lazább fazonú futónadrágon, a decathlonban is lehet olyat kapni. Igaz az, hogy ha van egy kis légtér a textil és a bőr között, akkor az jobban hőszigetel. Amúgy nem vagyok "futó", csak a mozgás kedvéért futok, emellett főleg kerékpározok és kettlebellezek, na meg fallabdázok, ha akad partnerem. Szóval nekem annyira nem számít a teljesítmény, a természet élvezetéért és a mozgás öröméért futok. Písz! :D
2020. okt. 22. 13:28
 24/39 anonim ***** válasza:

Krisz85:

"de, kidörzsöl, tapasztalt, akin van is izom azt kidörzsöli,"


Nekem meg az a tapasztalatom, hogy nem dörzsöl ki. Veled szemben én nem beszéltem más nevében, ezért is kértem, te se tedd. Nyilván akinek kényelmes, az biztos girnyó...


"kit értdekel ,hogy most te akarsz-e PB-t dönteni, vagy hogy miért használsz nem normális technikai ruházatot egyébként? kedves nevét felvállani nem tudó anonim..."


Érveltem, hogy az a minimális légellenállásbeli különbség edzésen nem számít. És még mindig te adtad elő általánosan, minden futó nevében, nem én.


A nevedet meg te sem vallalod fel, hacsak nem az a teljws neved, hogy Krisz85.


"akkor szerintem nem tudod mi a susogós és mi a technikai ruházat és köztük a klönbség, nézz utánna"


Képzeld, tudom mi a különbség, megjegyzem nem is erről volt szó, hiszen technikai ruházatból is van lógós és simulós.


"kényelmesebb, lehet, neked.


Igen, de veled ellentétben én nem állítottam, hogy mindenkinek kényelmesebb.


"igen ,a szigetelés jó, de ez nme is volt kérdés, ugyanis ha mozogsz , és nem sétálgatsz mint egy két szereplő a walkind dead-ben, akkor esetleg nem fázol, mivel hőt termel a tested nem?!"


Mindez hőmérséklet függő, mint már korábban is írtam. -10 fokban nem fog a lábam izuadni a melegítő alsóban, akkor sem, ha relatív gyorsan futok. Átmeneti időszakban meg mint írtam, én is feszülős nadrágot hordok, 10-12 fok felett meg rövidnadrágot.


"egyébként ha fázol és úgy termel hőt a tested akkor a zsírégetés sokkal hatékonyabb , és a fogyás is, mivel alacsonabb hőről kell a testnek fenntartani a hőmérsékletet, jah és nem melegedsz túl sem, amit nem kell ecsetelnem milyen teljesítményromálst eredényez., már legalábbis annak aki fut"


Ez megint hogyan jön ide? Alap, hogy úgy öltözködök, hogy kilépve a házból fázzak, és akkor futás közbe jó lesz, nem fázok, de nem is izzadok le. De ez független attól, hogy milyen öltözettel éred el, mindenféle nadrágból létezik melegebb és hidegebb is.


Megjegyzem, futás mellett túrázok is, oda is nagyon bő a választék időjárási körülményektől függően, de alapvetően a leghidegeb időre szánt ruházat az nem kimondottan szűkre szabott, míg az őszi ruházatban ott is akadnak szűkebbek.

2020. okt. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:

23:

Én is így vagyok vele, hogy bizonyos hőmérséklet alatt már nem elég nekem a "cicanadrág". Ezen a héten vettem fel először lógós nadrágot, mikor 3 fok volt hajnalban. Igaz, lehet kapni az én "cicanadrágomnál" melegebbet is, viszont a lógós melegítőalsó az jó ennél jóval hidegebb időben is. Amiben ezen a héten futottam, az mondjuk konkrétan pamut, de van poliészter is, abban is szokram futni, az is jó. Utóbbinak a vízelvezetése, páraáteresztése ugyanolyan, mint a feszülősé, mivel az az anyagtól függ, nem attól, hogy milyen szabású (általaban a feszülősek 90-95% poliészter, többi elasztán).


Nálam nincs olyan hideg, hogy ne fussak, legalabbis a mi éghajlatunkon, futottam már -20 alatt is, arra régebben tényleg igazi klasszikus mackómelegítőt szoktam felvenni, de azt már leselejteztem, ha ugyanilyen hideg lenne, most is van hasonló helyette, csak nem egy szettben.

2020. okt. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
De tessék, a troll kedvéért beállítottam, hogy látszódjon a nevem, nem mintha ez sokat mondana.
2020. okt. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
88%
Sportolni szinte kivétel nélkül leggings-ben szoktam, gyerekek van rövid, hosszú, téli, nyári. Télen pl.: a Dechatlon RUN WARM igen csak teszi a dolgát, pedig nem is csúcsminőség. Próbáljátok ki ! 23/F
2020. okt. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

Nekem is decathlonos van, elvileg téli, de abból is volt akkor többféle melegségű, mikor vettem, és ez nem a legmelegebb Decában a saját termékeknél fel van tüntetve melyik mennyire meleg.


Egyébként a jelenlegi egyik mackónadrágomat is Decathlonban vettem, ezt esőmentes, nem erősen szeles, de hideg napokon használom (január, februárban majdnem minden reggel ilyen), egyébként kosaras, és nem futó cucc (nem 100 hogy pont ez, de ilyesmi, tavaly vettem téli alapozó szezonra):


[link]


Annyi, hogy mivel magas vagyok és vékony, ez kizárt majdnem minden alternatívát, ahogy észrevettem, a feszülős nadrágok is "kövéredtek", mióta megvettem a mostanit, az L-es jó lenne bőségre, de túl rövid, az XL meg még mindig kicsit rövid, de már bő.

2020. okt. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 Krisz85 ***** válasza:
16%
Bocs mindenkitol rajottem h ez divat kerdes nem komolyan sportolok erdeklodnek itt. Bocs mindenkitol
2020. okt. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

Krisz85:

Ez inkább nálad tűnik így. Amiket írtál, az alapján egyértelmű, hogy nem sokat futhattál életedben, azt írtad le, amit olvastál a futóöltözetről, de tapasztalatod még nincs.

2020. okt. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!