Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A tejsavó fehérje portól...

A tejsavó fehérje portól tényleg nem lehet elhízni? Érdemes úgy is edzeni,hogy rendszertelen az étkezésem?

Figyelt kérdés
21-éves lány vagyok,saját testsúlyos edzés terv szerint edzek! Nincs sok időm enni a munkám miatt van amikor csak egyszer vagy kétszer eszek egy nap!

2020. okt. 18. 07:24
 1/2 anonim válasza:

Egyrészt azt kéne leírnod mi a célod és ehhez mérten lehetne jó tanácsot adni de pár dolog:


1. Napi 1-2 étkezés nem jó. Nagyon nem!! Nem tudjuk mennyit eszel egy étkezés során de felteszem vagy sokat vagy pedig keveset de az akkor valami szénhidrátdús, magas kalóriatartalmú egészségtelen dolog.

2. Inkább napi többszöri étkezés, kevesebb adagokkal. Vannak akik a napi 5re esküsznek de mindenki szervezete más, más a jó. Nekem az rájöttem hogy sok és felesleges, meg tudom oldani a kajálásaimat napi 4el, jól elosztva, edzéshez igazítva. Nem nagy tudomány. Nem éhezem, de nem zabálok. Ki kéne kísérletezni NEKED mi a legmegfelelőbb, de a napi 2 nagyon nem egészséges. Legyen az többször kevesebb.

3. A fehérjepor étrend-KIEGÉSZÍTŐ tehát az annyit tesz hogy esetleg helyettesítesz egy étkezést vele (mondjuk ha 4-5x eszel egy nap akkor abból 1 a shake) de inkább kiegészítő jelleggel kéne fogyasztani. Van aki edzés előtt, van aki edzés után, egyéni.

4. Elhízni a kalóriatöbblettől fogsz. Bar fontos az hogy a kalóriák miből tevődnek össze (makrók:fehérje, szénhidrát, zsír) de alapvetően a hízás az a kalóriatöbbletnek köszönhető.

Ha a shakeddel együtt kevesebbet eszel/iszol mint amennyit elégetsz nem hízol.

5. 70% kaja, 30% sport. Bár szerintem együtt a kettő a leghatásosabb, de az étkezésre amúgy is fontos odafigyelni.

2020. okt. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen a választ! Csak feszesedni és formásodni szeretnék fogyni nem ! 146-cm vagyok és kb 45-46-kg 47-jg-voltam,de fogytam,de azt nem tudom,hogy pontosan mennyit! Gyárban dolgozom ott nem igazán van időm enni többnyire 1-2-szendvicset eszek munkahelyen aztán amikor hazaérek sok főt kaját!
2020. okt. 22. 04:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!