Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Pozitív covid teszt után...

Pozitív covid teszt után vissza térni az edzésekhez, a verseny sporthoz? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

8 hete volt egy pozitív tesztem, tünetem nem volt, de ezzel együtt is kihagytam 5 hetet az edzésből. Az akadémián, csináltattak vérvételt, EKG-t és szívultrahangot mindhárom eredményem jó lett nem találatk eltérést, ezért elkezdhettem a kompenzációs edzéseket.(ennek lassan 3 hete)

Viszont minden edzésen egy speciális műszerrel mérik a pulzusomat és azt hogy hány százalékos a terhelésnek van kitéve a testem. De sajnos az eredményeim nem jók, gyorsan felmegy a pulzusom(és a testemre kifejtett terhelés százaléka is, a kettő egyenes arányban van) akár 200-ig is ami nagyon nem jó emellett pedig néha szúró erzést érzek a mellkasomban.


Szerintetek miért van ez? Miért megy fel gyorsan a pulzusom ha minden eredményem negatív? Lehetséges, hogy csak beképzelem azt hogy fáj a mellkasom? Vagy ez csak a lecsökkent állóképességem eredménye?


Kérlek segítsetek, mert tanácstalan vagyok..


(menj el orvoshoz válaszokat nem igazán szeretnék, mert mint mondtam az előző vizsgálataim nem mutattak eltérést)



2020. nov. 4. 22:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az állóképességed miatt, DE miért nem kérdezed meg az edződet, a sportorvosodat? Ez csak egy kérdés lenne, nem kéne elmenned, sem vizsgálatot kérned, csak egy kérdést feltenned. Itt senki sem ismer téged, még kisebb esélyét látom, hogy sportorvos böngészne itt a kérdések között, itt csak tippeket kapnál. Ennél viszont többet ér az egészséged. Jobbulást.
2020. nov. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
A 200 az k.sok... vegyel pulzusmeros orat,valami komolyat es anelkul ne terheld magad,figyelgesd mindig. Nekem egy nagyobb setatol egy ora nyugalmi fekves utan is 100 a pulzus. Kanapen. Szept.ota,akkkr voltunk betegek,bar a covid tesztunk neg.lett, a h.o.szerint ez volt. Nem hiszem h bekepzeled a mellkas szurast.
2020. nov. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért szökik fel jobban mert kiestél a gyakorlatból.


Én régen súlyzós edzésekre jártam sokat, nagyon jó volt az állóképességem azonban mikor tavasszal bejött a karantén, kénytelen voltam abbahagyni.


Végül 3 hónap kihagyás után nem volt motivációm vissza menni.


Most próbálom magam itthon ilyen saiát testsúlyos edzésekkel formába hozni de könnyen kimerülök ezektől is és az egész mellkasom kivörösödik majd érzem, hogy a pulzusom is felgyorsul. Mindenesetre majd csak jobb lesz.



Szerintem veled is ez a helyzet. Megviselt a kihagyás.

De jobb ha orvosoddal beszélsz természetesen

2020. nov. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kétesélyes. Lehet, hogy csak a kihagyás miatt van. De sajnos vannak arra utaló jelek, hogy a koronavírus a tünetmentes esetekben is okozhat szívkárosodást. Annak viszont látszania kellett volna szerintem a 3 héttel ezelőtti leleteiden... (ha terhelésés volt az EKG, akkor legalábbis).


Szóval én inkább arra tippelnék, hogy ennyit kivett belőled a betegség. Ennyivel gyengébb vagy most. És akkor ezt megfelelően kell követni az edzéssel. De persze inkább az edződre és az orvosodra hallgass, hiszen ők látták a leleteid és ismernek téged.

2020. nov. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Szerintem a kihagyás miatt. 2 hónap az jelentős állóképesség-veszteséggel jár. Nem lehet elvárni, hogy ne menjen fel.

Egyik ismerősöm, aki rendszeresen sportol, tavasszal volt covid-os. Neki 4 hónap volt, ire visszajött a régi állóképessége. Neki középsúlyosan folyt le (magas láz, köhögés, gyengeség, de otthon tudott maradni)

2020. nov. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért megy fel ennyire, mert átestél a koronavírusom.

Több ismerősöm is megfertőződött, nekkk azt mondták, hogy a negatív teszt utáni 6 hétben teljesen kerüljék a sportot, utána is csak fokozatosan térjenek vissza az edzésekhez. Ez azért is fontos, mert különben károsította volna a szívüket.


Abban a bizonyos 6 hétben még egy könnyed 100 m séta után is az egekben volt a pulzusok, pedig sportolók, nem volt ilyen problémájuk.

Nemrég telt le nekik a másfél hónap, most lassan visszaszoknak az eredeti edzéseikhez, de még elég magas a pulzusuk, mondjuk 1km futás után 10 perc pihenő és levezetés, nyújtás elteltével is 120 felett van a pulzusuk, míg nekem, aki nem esett át a koronavíruson, 2 km után, 5 perc pihenő és nyújtás elteltével 96 a pulzusom úgy, hogy alapból is magas vérnyomással küzdök.

2020. nov. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!