Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Országuti kerékpárosok,...

Országuti kerékpárosok, futók, uszók! Szoktatok erősítő gyakorlatokat végezni a kardiósportok mellé?

Figyelt kérdés

Gondolok elsősorban húzódzkodásra, tolódzkodásra, kisebb súlyokkal felhúzásra, fekvenyomásra (kb 50kg), állhoz húzásra (15-20kg), nyakból nyomásra(15-20kg), esetleg guggolás(15-20kg).


Futni 12-14 km-eket. Kerékpározni 40-60 km-eket szoktam (elég lassú vagyok általában sajna). (Heti 2-4 alkalommal végezve a súlyzózást.)

Tehát az lenne a kérdésem, hogy a súlyzós edzés ,hogyan és milyen mértékben befolyásolja a teljesítményt a kardiosportoknál, rontja esetleg javítja inkább?



2020. nov. 5. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Főleg futok, meg némi kerékpár és úszás is szokott lenni.


Súlyzós edzést nem végzek. Futások (heti 5-6, 50-120 km) után, kb. 3-ból 2 alkalommal szoktam erősítő gyakorlatokat végezni, fekvőtámasz, felülés, guggolás, sajnos húzódzkodásra ritkán van lehetőségem, így egy egyszerűbb húzógyakorlatot végzek.


A futás nagy mennyiségben lecsoffasztja az izomzatot (meg nyilván a zsírt is), a kevés erősítés, amit csinálok elsősorban sérülés elkerülési célt szolgál, de egy bizonyos izomvesztés után már lassulna is a futás is, ezt is ellensúlyozni lehet vele.

2020. nov. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát ha tényleg van, hogy hetente 120 km-t futsz, akkor te valami maratonista vagy ultrafutó lehetsz.

Egyszerre hány km-t mész amikor ilyen hosszabb távokat futsz?

Az edzéstervet csinálta neked valaki?

2020. nov. 6. 16:57
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, maratonra készültem, és fogok jövőre is, amiatt voltak a leghosszabb hetek 100-125 között. Ilyen hosszú heteim kb. 2.5 hónapig voltak, akkor minden héten volt egy 30+ km-es hosszú könnyű futás, a leghosszabb egy maratonnyi volt. Amikor 50-80 km-t futok, akkor a heti hosszú valamivel 20 km feletti általában. De futok 7 km-től kezdve mindenféle távot edzésnek.


Nem futok edzésterv szerint, az túl rugalmatlan lenne az életemhez, általában 1 hétre tervezek max., de van hogy naponta újravariálom. Annyi, hogy betartok bizonyos elveket (pl. sok könnyű futás, mellette megfelelő tempójú intervallok, tempo futások, futógyakorlatok, stb. stb.)

2020. nov. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Országútis vagyok.

Fekvőzni, felülésezni, ilyesmiket szoktam csinálni. Viszont minden egyes kilónyi izom a felső testünkön csak felesleg, és rontja a teljesítményt. Konditermi, súlyzós edzéseket életemben nem végeztem,

nem is tudnék szerintem.

2020. nov. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4-es!

Milyen távokat meg szinteket mész általában?

Milyen magas vagy és hány kg hozzá. (Már ha nyilvánosságra mersz hozni ilyen személyes adatokat.)

én 184cm-hez vagyok 86-88 kg. Ez nem a legideálisabb ezekhez a kardiosportokhoz. Zsír is van rajtam.

Azt olvastam mondták, hogy a a felhúzástól (deadlift) fogyni lehet , mert sok izom dolgozik és így sok energia ég el.


Egyébként néztem az úszókat és ők azért végeznek súlyzós edzéseket. Persze ott a felsőtest jobban igénybe van véve, mint futásnál és úszásnál.

2020. nov. 7. 21:53
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Futok leginkább. Szoktam erősíteni, de csak itthon 2 súlyzóval. Leginkább hátra, azt is csak a tartásom miatt. De inkább guggolás, fekvőtámasz, amit erősítés gyanánt szoktam végezni. 24/F
2022. febr. 11. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!