Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hol érdemes venni "minőségi"...

Hol érdemes venni "minőségi" nem elektromos rollert?

Figyelt kérdés

kb 50 ezer körül. Decatlont olvasgatom ott írják,hogy nem teljesen minőségi nem elektromos rollerok vannak. Azt írják,hogy lötyög,hangosak ott a rollerok. Városi használatra használnám. Felnőtt kb 75 kg ember.

Freestyle-t kellene néznem az strapa bíróbb roller?



2020. nov. 8. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Hello, én nem tudom, de játékboltokban nézz szét. Ez nem most történt, hanem valami 15, vagy akár lehet, hogy mégtöbb évvel ezelőtt, de a szomszédok játékboltból tök jó rollereket vettek az ottani gyerekeknek. Az olyan, hogy ilyen jóó szilárd, fém váza van; a lábrészen, amin rajta állsz, van minta; és zöld a kereke. Annak a típusnak, ami nekik van. Nem tudom, hogy még gyártják-e, lehet, hogy gyártják, de más külsővel, de nekem az elég jó minőségűnek tünik. Akár kisebb játékboltban is megnézheted, szerintem tudnak rendelni. Szerintem amikor én jártam a mi környékünkön régebben még abban a kis játékboltban, ott is volt egy ilyen átlátszó fóliába becsomagolt roller, vagy kettő; de gondolom, ha elfogyott, rendelt még. Webshopokat, meg nagyobb áruházakat is felkereshetsz személyesen is. Biztos találsz jót.
2020. nov. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*Ja és még asszem, a fogóján, ahol fogni kell, ott is van rajta ilyen kis szivacsos védőréteg, hogy ne legyen pl vízhólyagos az embernek a keze, ha nagyon/sokáig fogja. De egyébként az is szilárdan, stabilan van rögzítve, jó minőségű, nem csúszkál, nyugodtan lehet bele kapaszkodni.
2020. nov. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Olyan nemelektromos roller, amelynél egy rollerben megvan az, hogy


- a szokásos ,,nagy'' 20 cm-es (8") átmérőnél nagyobb a kereke van

- felfújható gumis kereke van, nem tömör keményműanyag

- és mindezeken fölül is van még lengéscsillapító van benne

- nics túlságosan magasan a padkája

- elfér a padkán egymás mellett is a két láb

- elég könnyű ahhoz, hog olyan öt és fél kilónál ne legyen sokkal több

- összecsukható legyen

- lehessen összecsukva is gurulósan húzni maga után az embernek?


Szóval hogy ne legyen annyira érzékeny a vizes levelekre, macskakőre, és ne csak két kilométerre, öt kilométerre lehessen gyakorlatban észszerűen használni?


Én is most nézegetek rollereket, mert koronavírus van, és 13 kilométerre lakik rokonom, Budapest másik felén, akit látogatni kéne, lehetőleg nem buszokon, metrón utazva, hanem valami koronavírusbiztosabb járművön. Biciklit, elektromos rollert meg nem merek venni, mert csak a gyalogos KRESZt ismerem.


Nézegetttem én is lábbal hajtós rollereket, videókon, fórumokban.


Arra gondoltam, hogy Boardy rollert kellene vennem, mert egy évig azért még valószinűleg itt marad a járvány, a Boardy-ba meg beletették mindazt, amit fölül felsoroltam, de persze az drágább is.


Boardy honlap:

[link]


Előtte fórumokon nézelődtem, pl. Logout.hu fórum, Prohardver fórum:


[link]


[link]


Ezek jöttek szóba bennem még:


- Razor A5 Air

- Oxelo Town 9 EF V2

- Boardy


A Razor A5 Air-nak levegős gumikereke van, de nincs lengéscsillapitó. Az Oxelo Town 9 EF V2-nek mindkét kerekére külön rugós felfüggesztés van, de tömörkerekes. A Boardy-nál a deszka is rugalmas, tehát ad lengéscsillapítást, és felfujható kerekű is, ráadásul nagyobb a kereke.


A ,,sima'' Oxelo Town 9 EF (tehát a nem V2-es változat) nem rendelkezik kettős felfügesztéssel, csak az első kerékre van felfüggesztése. Az olcsóbb Oxelo Town 7 XL viszont meglepő módon

szintén kettős felfüggesztésű, de kisebb a deszkája.


A Boardy már nem az 50 ezres kategória, de ahogy olvastam abban megvan sok szempont együtt, kevesebb a gond, hog mit adjon fel az ember.

2020. dec. 7. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
(Előző folytatása): Sajnos élőben egyiket sem probáltam, személyes tapasztalatom nincs, sosem használtm még semmilyen rollert.
2020. dec. 7. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Serpent válasza:

Én a Decathlonból vettem egy Oxelo Town 7 xl-t. Feketét. A munkahelyemre járok vele. 6 km oda, 6 km vissza, szóval hetente minimum 60 km-t megyek vele. Egy hónapja vettem, azóta kb 240 km-t mentem vele. A hátsó fékpofa szar anyagból van, ahogy a hátsó sárvédő is. A kormánymagasság ha nincs jó keményen meghúzva, elállítódik. Én 2.5-re állítottam, mikor a heti átellenőrzést végeztem, észrevettem, hogy már csak 2-esen van. A rugózás jónak mondható. A 200 mm-es kerekek se rosszak.

Mostanában egy halk súrlódás szerű hang hallatszik valamelyik kerékből. Most megtakarítottam, majd holnap kiderül megszűnt-e a probléma.

Ezeken kívül nem egy rossz cucc. 55-60 kg vagyok.

2021. márc. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!