Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 15 évesen mennyi idő alatt...

15 évesen mennyi idő alatt futja le egy átlagosnál kicsit sportosabb fiú az 5 km-t ?

Figyelt kérdés

2020. nov. 17. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Én 4,5 perc /km körül tippelném. Szóval 20-25 perc körüli időhöz már kell edzettség.
2020. nov. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
21-22 perc. Abból indulok ki, hogy anno nálunk a suliban, a jobbak, de nem atlétak tudtak 2800-3000 körüli Coopert.
2020. nov. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
2 km-t suliban kb 10 perc alatt futottunk anno le mi, akik sportoltunk. Ha azt nézem, hogy dupla táv, plusz egy km, akkor 22 perc körül mondanám, de persze ebben benne van a fáradás is, szóval 25-30 perc az úgy reális lehet.
2020. nov. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

3:

Nekünk ötödikben, tehát 11 évesen 2000 m-re volt 10 perc az ötös fiúknál, amit 8-an teljesítettünk, abból én is, aki túlsúlyos voltam, de egyesületnél kosaraztam.


A dupla táv + 1 km alapon 25 perc jön ki, nem 22, hiszen a 10 perc 2 km, az 5 perc/km. Viszont 15 évesekről van szó, aki sportos, annak addigra az 5 perc/km nem számít jónak, nem hogy a 30 perces 5k, ami már 6 perc/km, ami gyenge kocogás ebben a korosztályban fiúknál.


Szóval én maradok annál, hogy 22 perc alatt az átlagosnál sportosabb. Ellenben pl. kosárlabdázóknál 15 évesen már 20 perc alatt illik még a centereknek is, focistáknak inkább 19 alatt, atlétáknál meg a korosztályos országos rekord 16 perc alatt van, ezért 17-18 perc legalább meg kell legyen.

2020. nov. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egy átlagos 15 éves le sem tudja futni az 5km-t. Legalábbis nem egyhuzamban (belekocogás, belesétálás nélkül). Ez ebben a korban normaidőre 2 Cooper teszt távolsága (Wikipédia szerint), vagyis 24 perc az átlag jobbik részébe tartozóknak. Feltéve, hogy tudja tartani ilyen sokáig ezt a tempót, de valószínűleg nem.
2020. nov. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5:

A 30 perc az igencsak kocogás kategória, akár belesétálas is lehet benn, de most az átlagosnál sportosabbakról volt szó, nem az átlagról.


A Wikipedia-n 2500-2800 az a jó tartomány, tehát a 2500 ennek csak az alja, és van még ott felette a kiváló kategória is, ugyanakkor ez a nem sportolókra vonatkotik (az athlete nem csak az atlétát jelenti).

2020. nov. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amúgy ha az átlag 15 éves még 5 km-t sem bír lefutni megállás nélkül, akkor vicces, hogy be lett vezetve a heti 5 tesi, mert ezek szerint semmit nem ér. Aki 5 km-t nem tud lefutni, annak súlyosan leépült az erőnléte.
2020. nov. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7

Az, hogy az órerendben van 5 tesi nem jelent semmit az órák minőségével kapcsolatban. Egy középiskolában, ha már 15 évesekről van szó, ha van egy kinti pálya és egy tornaterem, meg mondjuk 16-20 osztály, amit el kell osztani, hogy minden nap legyen mindegyiknek egy tesije egyszerűen a feltételek sem adottka hozzá. A felének ez szerintem tanteremben valami sportelmélet meg szabadfoglalkozás.

2020. nov. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!