Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Meddig lesz izomlázam?

Meddig lesz izomlázam?

Figyelt kérdés

Tegnap 8 órát edzettem (HIIT és dinamikus jóga), és ma reggel alig bírtam felkelni az ágyból.

A terheléshez hozzá van szokva a szervezetem, de azért nem ilyen mértékben. :D



2020. dec. 1. 08:28
A kérdező szavazást indított:
Holnapra kutya bajod.
Két-három nap kell, hogy elmúljon.
Még délelőtt kimegy belőled.
Hülyegyerek.
17 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Ööö, lehet, hogy a válaszlehetőségek között nincs ott az igazság...

Ha rendesen megcsapod magad, plusz a nyújtás is elmaradt, simán lehet egy 4-6 nap közötti izomláz, főleg lábban, fenékben.

Masszírozgasd, próbáld lazán átmozgatni, az segít.

2020. dec. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet!

Elég intenzív nyújtásom volt utána, és edzés közben is nyújtottam többször is, ezek szerint nem volt arányban.

2020. dec. 1. 08:45
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Lehet, hogy nem a mennyiségével volt baj, hanem a felosztásával.

Gondolom fenékben, és combban van legdurvább izomlázad.

Érdemes kikísérletezni a megfelelő kombót, ami a feneket, és a comb minden izmát is rendesen lenyújtja.

Én egy kemény lábedzés után ketté szoktam szedni a nyújtást egy álló, és egy ülő részre.

Az állóban van egy oldalra guggolásban nyújtás, sarkat fenékhez húzás, plusz a kedvenc: terpeszben a sarkaid mögé 20-30 cm-vel lenyúlsz és próbálsz minél jobban hátramenni, és ott megtartani.

Ülőben lábfej előrefeszítéssel, és hátrafeszítéssel is egy középre előredőlés, meg mindkét oldalra is.

Álló-ülő-álló-ülő egymás után, megvan kb 5 perc alatt. Másnap hálás lesz érte a lábad.

De mindenkinek más jön be. :)

2020. dec. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tényleg a fenekem és a combom hátsó része fáj a legjobban.

Legközelebb akkor így csinálom. :)

2020. dec. 1. 09:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Rá kell edzeni keményen, aztán már holnap nem lesz semmi. Én mikor elkezdtem boxolni, akkor első edzések valamelyikén szétcsaptak és nem bírtam kikelni az ágyból, pedig másnap kemény edzés volt megint. Írtam mesternek, hogy kész, végem van, nem tudok ma menni. Aszondja ne legyek fing, jó lesz az, menjek. Elmentem, az első 10 percben sírtam, de aztán annyi, kijött és edzés végére olyan jó volt. Úgyhogy ja, mozogni kell rá, mint állat. Ha csak fekszel, akkor napok kérdése, mire elmúlik, de minek várni? Meghajtod magad megint, aztán heló. Mondom, csak az első 10 perc szar, utána szuper.
2020. dec. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5

Megfogadtam a tanácsod és most toltam egy órát + utána nyújtás. Azért érzem még rendesen, de ez már inkább a kellemesebb fajta fájdalom.

Dél körülre egyébként jóval enyhült már a reggelihez képest, valószínűleg addigra egy részét kimászkáltam magamból. :)

2020. dec. 1. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!