Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez túl edzettség?

Ez túl edzettség?

Figyelt kérdés

3 hete elkezdtem rendszeresen járni futni (előtte kardió szerű sportot nemnagyon űztem) heti 3-4szer és az achillesem már szúrósan fáj, pl ha már egyhelyben elkezdek ugrálni vagy kocogni


Ez túledzettség a vádlinak?



2020. dec. 24. 21:30
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és ez a tünet, már bő 1 hete van.
2020. dec. 24. 21:33
 2/7 anonim ***** válasza:

A vádli az egy izomcsoport. Az achilles pedig a legnagyobb ín, ami a lábszárad alsó részén fut. A vádli "túledzése" izomlázat jelentene.

Ha nem melegítesz be rendesen és nem nyújtasz futás után, az okozhat gondot az ínnál. Ez vezethet szalagszakadáshoz is. Ha eddig nem futottál ennyit, és most hirtelen kezdtél ilyen gyakorisággal futni, érdemes lenne most csökkenteni a futások idejét és/vagy sűrűségét, mert lehet, hogy nem volt ideje a testednek adaptálódni. Láttam már ilyen miatt ínszalagszakadást, nem jó buli. Amúgy az ízületeket is terheli a nem megfelelően bevezetett sporttevékenység. Lényeg a fokozatosság, ne terheld túl magad.

2020. dec. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jól írja az első válaszoló, mindenképpen vegyél vissza. Ha nem is feltétlenül szalagszakadás, de jó kis gyulladás lehet belőle, ami szintén nem gyerekjáték.

És csak ismételni tudom az első válaszoló által adott tanácsot: bemelegíteni és nyújtani is kell.

2020. dec. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mind2 ot csinalom, rendesen melegitem es nyújtok.

De tehát akkor túl edzés, köszi.


Tudtok esetleg más kardio formát amit tudnék csinálni kissebb vádli terhelésre esetleg?

2020. dec. 25. 05:09
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja értem, akkor nem túledzés, hanem a szalag nem szokott még hozzá a hirtelen más mozgás formához.
2020. dec. 25. 05:17
 6/7 anonim ***** válasza:

#4


Az izometrikus gyakorlatok mindenképpen jók ilyenkor (pl. plank, wall sit, stb.), mert jobban kímélik a szalagokat és ízületeket.


Kísérleti jelleggel lehet próbálkozni olyasmikkel, hogy pókjárás, rákjárás, kutyafutás előre-hátra (csak a tenyéren és a talpon támaszkodva mész előre-hátra).


A leírtak is a végtelenségig nehezíthetők, kombinálhatók pl. nem állsz fel pihenni, hanem egyből mész át a másik gyakorlatra.

2020. dec. 25. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. dec. 25. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!