Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Túrázóként hogyan kerüljem...

Túrázóként hogyan kerüljem el, hogy feltörjön a lábam?

Figyelt kérdés
Régóta túrázok és már sok féle túracipőt, bakancsot kipróbáltam, de mindig feltörik a lábam! Szinte mindegy milyen távolságot teszek meg és milyen terepen. Már nem tudom mit csináljak, túratársaim egy része szintén ilyen szerencsétlen, a másik része meg mindegy mit csinál, meg sem látszik a lábukon. Sok módszert kipróbáltam már, amit kiagyaltam vagy amit tanácsba kaptam, de most tőletek is szeretnék segítséget kérni, hátha valaki tud valami újat mondani

#túrázás #Vízhójagok #Vérhójagok
2021. jan. 9. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor töri fel, ha nem passzol és csúszkál benne a lábad.

Zselés talpbetét, vastagabb túrazokni segíthet.


Vagy a zoknid nem okés, túl nagy és begyűrődik, kiöregedett a gumírozása és emiatt nem marad a helyén, vagy rossz helyen van a varrása és az nyom/dörzsöl.


Erre hallottam egy tanácsot, de nem próbáltam ki még sose.


Állítólag egy vékony nylon bokaharisnya a túrazokni alatt segít.

Így a lábad gyakorlatilag súrlódásmentesen tud a túrazokniban aprókat mozogni járás közben, nem gyűri be vagy nem dörzsöli ki.

2021. jan. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!


Tehát az egy mérettel nagyobb bakancs rossz ötlet ezek szerint? Már azon is gondolkoztam, de még nen próbáltam...

2021. jan. 9. 22:46
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bokasüllyedés miatt is lehet, ha a sarokcsont túlzottan hátrafele áll.
2021. jan. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Lúdtalpas vagyok sajnos. Akkor ezek szerint nincs megoldás erre? Vagy van ehhez sportbetét? Lúdtalpra jóbsportbetétet nem találtam :(
2021. jan. 9. 23:34
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz az alatt, hogy "feltöri a lábad"? Vízhólyagod lesz? Vagy kidörzsöli a lábad a cipő? Pontosan hol?

Egyáltalán nem biztos, hogy a cipő nem megfelelő illeszkedése miatt van. Ha kidörzsölődés, azt zokni vagy a lábad csúszkálása vagy a nem megfelelő cipőméret okozza, de a hólyagosodásnak EZEK MELLETT a két fő oka

1. a nem megfelelő hidratálás, vagyis túl sokat vagy túl keveset iszol, vagy hosszú távon (de ez már 50-60km felett) nem pótolod vissza kellőképpen az elektrolitokat,

2. bőrkeményedés van a lábadon... ez amúgy a legveszélyesebb, ha a bőrkeményedések nincsenek karbantartva, szinte mindig fel fog ott hólyagosodni a lábad. Be kell áztatni a lábat, a bőrkeményedést habkővel lereszelni, és rendszeresen ápolni ó minőségű lábkrémmel, túra előtt is bekenni.

Mondjuk nem tudom, mekkora távokat mész, én többnyire 40 fölött szoktam, és olyan távnál ez nagyon fontos.

2021. jan. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
3 tippem van, mindet próbáltam már. Jó túrazokni megerősitett sarok résszel. Két zoknit veszel fel és a lábat bőrrétegei helyett a zoknik mozdulnak el egymáson. A 3. tipp, a láb zsírozása. Én lanolint próbáltam abból is a gyógyszertárban kapható babakrémet. Egyrészt beszívódik mélyebb rétegekbe és asszem E vitamin is van benne ezért védi és ápolja a bőrt. Másrészt kicsit síkosít és nem engedi hogy nedvesedjen a talp ami a vízhólyagok kialakulása ellen jó. Van aki szimplán vazelinozza a lábát hasonló okból. De ezt inkább hosszabb túrákon olvastam Kinizsi 100 meg társai.
2021. jan. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!