Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítés nyújtás nélkül vs....

Testépítés nyújtás nélkül vs. nyújtással?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy aki kondizik, annak érdemes rendszeresen nyújtania is, mert megrövidülnek az izomszalagok. Ez látványban is megnyilvánul, vagy csak a nagyobb mozgástartomány miatt fontos?
2021. jan. 16. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
A nyújtás iszonyat fontos a sérülésrk ellkerülésének megelőzésében.
2021. jan. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hú, akkor beiktatom én is... De ez a rövidülés szemmel látható is? Tehát a forma is rosszabb, ha valaki nem nyújt?
2021. jan. 16. 21:56
 3/8 anonim válasza:
100%

Én eleinte nem csináltam nyújtást, azt 1x úgy megfájdult a hátam hogy felkelni se tudtam napokig!


22F

2021. jan. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos.

Nyujtas nelkul pl nem lesz egyenes a karod, hátad, stb

2021. jan. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Izomszalagok --> na ilyen nincs.


Az izmok nyújthatósága fontos egészség szempontjából, ezt már írták, de kérdésedre válaszolva:


A formát olyan szempontból érintheti, hogy ha meg tudod nyújtani az izmaidat az egy sokkal jobb alapot ad rá, hogy izmot növelj, sőt addig is elmennék, hogy az ez egyik alapja, mivel a hipertrófia nagyrészt annak a következménye, hogy teher alatt megnyúlik az izom, vagyis teljes mozgástartományon végzed a negatív szakaszt, illetve, előnyújtott helyzetből megindítod a mozgást az izom rövidülése által, ezek mind elég nagy feszülést generálnak az izomban. Nyilván ennek az alapja az, hogy egyáltalán MEG TUDD nyújtani az izmot külső teher nélkül első körben.

2021. jan. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nyújtani még akkor is kéne, ha nem edz valaki. Ennyire fontos. Szóval szerintem ez válasz a kérdésre :)
2021. jan. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fontos a nyujtas nagyon. Mindig edzes utan nyujts mert utanna gyengebb az izom. Hosszu tavon formaban is latszik. Elv a sportmasszazs is. Fellazulnak a letapadt izmok. En evekig nem nyujtottam es nagy sulyokkal edzek. A vallam olyan merev lett h guggolasnal alig ertem el a rudat tarko mogott. Mellgepbe alig fertem be, nem tudtam megfogni a fogantyut csak ha kijebb huzta valaki. Lett egy f@sza vallserulesem vegul. Azota megjavult es sokat is lazult, mar mindig nyujtok edzes utan. Ne jarjatok igy.
2021. jan. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kisebb csoportos online otthoni sulyemelos edzest tartok. Elejen bemelegites,a 2 oras edzes utan alapos nyujtas.

A legjobb nyujtasokat a ksi boxorairol hoztam.


Nem serulnek,nincs joforman izomlazuk.

2021. jan. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!