Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A jóga elegendő testmozgás,...

A jóga elegendő testmozgás, vagy kell mellé más ?

Figyelt kérdés
Igazából soha egy mozgásforma sem maradt meg nálam hosszútávon, mivel rá unok. Próbáltam több félét, futni is. Előbb - utóbb már nincs kedvem. Viszont szeretnék továbbra is napi szinten mozogni, úgy érzem egyedül a jóga amit tudnék mindennap csinálni. Viszont attól tartok ettől nem örzöm meg az alakom, vagy eltűnik a fenekem ha nem dolgozom rá . Van akinek van erről tapasztalata?

2021. jan. 19. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

attól függ mit akarsz elérni.

Amit a leírásban aztán írsz, hogy segget akarsz, nos ez esetben nem, nem elég.

2021. jan. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem csak nyujtasnak jo. Edzes utan. Formalni vagy format fenntartani nem fog. Azon csak a sulyzo, kardio meg etrend segit.
2021. jan. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1#,a fenekem adott. Úgy értettem, hogy nem szeretném ha nem maradna ilyen, amilyen. Köszi a válaszokat
2021. jan. 19. 17:20
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
xd 1es vagyok. Adott? Alapvetően nem sok forma/izom van ott ha megszületsz és csak élsz, de nem edzel rá. Az izom ad formát, az izom meg elveszthető. Ha jó segget akarsz gyúrni kell rá. De m1, te tudod :D adott...kiégtem. Az ilyenek azok akiknek van valami formája de ilyen puhi zsír max az egész narancsbőr esetleg, idő előrehaladtával meg végképp és azt hiszik van seggük. A segg izom. de m1. Úgyis okosabb vagy. Tudnám minek tettél fel kérdést.
2021. jan. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azért, hogy te ide tudj jönni okoskodni. 😊
2021. jan. 19. 20:52
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A jóga ászanák (pózok) rendszeres gyakorlása elegendő "testmozgás" az egészséged helyreállítására, fenntartására. Ha más céljaid is vannak akkor nem feltétlen.

Az intenzíven ászanázóknak jellegzetesen formálódik a testük. Nagy mértékben a tartás, de az izmok is. De nem pusztán a "szokásos" izomtömeg arányok révén, hanem az izomtónus miatt is.

Manapság sok "jóga" változatot hírdetnek. Biztos találsz közöttük célzottan alakformáló is, bár én ezeket nem nevezném jógának.


Bőven vannak olyan gyakorlatok az ászanák közt, melyek farizomdat erősítik. De az izom tömeg másképp formálódik mint más célzottan izomfejlesztő gyakorlás esetén. ezen a téren sokat számít a terhelés, az ismétlés szám és a nyújtás.

Ha jógáról beszélünk, az magával vonja, hogy sokféle ászanát gyakorlunk, melyeknek valóban központi közös jellemzője a nyújtás.


Minden esetre tudnék mutatni számos valódi jóga gyakorlót fantasztikusan formás fenékkel.

Azt csak te tudod megítélni, hogy olyan formára vágysz-e. Menj vegyél vizuális mintát néhány helyen ;)

2021. jan. 20. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!