Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért fájdul meg a könyököm a...

Miért fájdul meg a könyököm a jógától?

Figyelt kérdés
Most kezdtem online videókból. Tudom, hogy nem így kell kezdeni, de nem az a lényeg, hogy szépen csináljam, hanem, hogy valamit mozogjak. És nekem bőven elég, ha érzem, hogy dolgoznak az izmaim. És érzem. Viszont a könyököm meg a térdem is fáj. Napi többször is szeretném csinálni, de ehhez képest egy 30 perces videó után ki kell hagynom 1 vagy 2 napot, mert fáj a könyököm és nem bírom csinálni. A csuklóm az már az elején feladta, az amúgy is folyton fáj. Az lenne a kérdésem, hogy ez csak azért van, mert most kezdtem, vagy valamit rosszul csinálok, vagy ez sose fog elmúlni? Félek azért fáj, mert nem bírják az izületeim és rosszat tesz nekik. Pedig szeretném ezt napi többször is.:(

2021. jan. 19. 22:17
 1/4 anonim válasza:
Nem vagy hozzá szokva szerintem, lehet azokat erőlteted meg a legjobban :) mozgasd meg őket többször , aztán talán .. :)
2021. jan. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ami a legalapvetőbb talán, hogy a gyakorlásod előtt be kéne melegíteni. Ugyanis az ízületek finomabb mozgásaival olajozódnak az ízületek, hogy a gyakorlásban a nagyobb terhelést elviseljék. Ideális esetben minden ízületet és a gerincet is be kéne melegíteni a gyakorlás előtt. A konkrét területekre: lassú csuklókörzések, a tenyerekkel "spicc-pipa" vagy vízszintes simogató mozgás. A térdet behajlítani-kinyújtani párszor, lassan, nyugodt légzés közben. A könyököket oldalsó középtartásban nyújtani-hajlítani.


A csukló, könyök és térd mind attól fájhatnak, ha túlerőlteted őket. A csukló könnyen elfárad, ha sokat vagy térdelőtámaszban vagy lefelé néző kutya pózban. Ha ezt érzed, akkor nyújtsd le, például a talajra finoman lenyomva a kézfejed hátát vagy a hüvelykujjakat összeakasztva nyújtózz az ujjakkal, húzd őket kifelé.


A térdízület attól tud fájni, ha nem tartasz be pár fontos szempontot: ha kitörésbe teszed a lábad (pl. Harcos pózok), a térd nem mehet a boka elé. Ha terpeszülésben döntöd a törzsed, figyelni kell, hogy a térd ne csavarodjon be, a lábakat pipáló lábfejjel megtartva kell a térdeket megtartani merőlegesen a talajra. A legtöbb pózban van erre vonatkozó instrukció - ha a videókban nem hallasz ilyet, talán érdemes másikat keresni vagy online, élő órákba bekapcsolódni.


A könyöködre tudsz esetleg konkrét példát, gyakorlatot mondani, miket csinálsz, és melyik pózban érzed jobban a fájdalmat?


Általánosan igaz, hogy a jógában nem szabad magadnak fájdalmat okozni. Ha átléped a határaidat, megsérülsz, és visszafejlődsz. Ezért, ha fáj, ne erőltesd a gyakorlatokat, végezd azokat, amiket éppen a tested jelzései engednek.

2021. febr. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A csukló nem szokott fájni, a könyököm fája abban a levél néző kutyában. Meg igazából az összes olyan pózban, ahol a karokra súj nehezedik, és nincsenek behajlítva. A férjem azért fájt, mert túl nyújtottam, azóta mindig egy kicsit behajtom, így nem fáj, a könyökén még igen.
2021. febr. 27. 19:13
 4/4 anonim válasza:

A csuklódat is említetted a kérdésben, ezért is írtam arról is.

A kartámaszos gyakorlatokhoz edződni kell, nagyon kell figyelni a könyökök helyzetére - például a lefelé néző kutyában a könyökhajlatok egymás felé fordulnak. Négykézlábas helyzetben a váll nem mehet a csukló elé, a lábfejeket a talajba kell nyomni, így egyformán, hat részre kell osztani a súlyt a tenyereken, térdeken, lábfejeken. A deszkapózban (plank) is figyelni kell, hogy a váll a könyök fölött legyen, a tenyér a váll alatt.


Ahogy erősödsz, a könyök annál kevésbé fog terhelődni, de nem véletlen, hogy a kézállások tartoznak elsősorban a haladóbb jógagyakorlatok közé - a kar fejlesztése, a figyelem fejlesztése, ászanák pontossága kell, hogy először kiépüljön.


A térdhajlító izmokat fontos gyakran lenyújtani, a térdek hajlítva tartása nem minden pózban megengedhető, sokszor több gondot okoz, mint amennyit segít. Próbálj meg esetleg térdhajlító (pl. Pashimottanasana, Janusirsasana) izmot nyújtó gyakorlatokat végezni az olyan gyakorlatok előtt, amiket eddig nyújtva, most kissé hajlított térdekkel végzel.


Összességében viszont azt javasolnám elsősorban, hogy keress oktatót, aki tud segíteni - akár online, élő órákat, ahol kapsz személyes tanácsokat. Az oktató azért tanul anatómiát és képzi magát, hogy számodra megoldásokat tudjon mondani, és segítsen abban, hogy egy ászanát hogy pontos és biztonságos elvégezni. Önállóan, ha módosítasz (pl térd hajlítása) nem minden esetben biztonságos feltétlenül - miközben lehet, az oktató tudna olyan tanácsot adni, amivel megszűnne a fájdalom és biztonságos. (pl. eszköz haszálata - jógatégla, heveder, pokróc bizonyos gyakorlatokban)

2021. febr. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!