Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Vegán fehérje vélemények/tanác...

Vegán fehérje vélemények/tanácsok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretek edzeni, jó ideje csinálom már legfőképp itthoni edzést folytatok, főleg ebben a jelenlegi helyzetben ugye.


Első sorban tömegnövelés szempontjából kezdtem el, formásodni, erősödni szeretnék mert vékony lány vagyok. Szerencsére már van látszata a dolognak, azonban most kezdtem el fontolóra venni, hogy lehet segítene egy fehérje készítmény is.


Nem "divatból" vegánozok, sajnos egy ideje tejfehérje érzékenységet mutattak ki, így a tejalapú fehérje felejtős. Ezért is szeretnék bevinni máshogy fehérjét, mert régebben tejtermékekkel jól megoldottam.


A Myprotein oldalán nézelődtem barátnőm ajánlására, aki régóta komolyabban edz. Legfőképp borsó ill. szója készítményeket látok különböző ízesítésben. Növényi fehérjéből mit tudna tanácsolni, aki otthon van a témában? Úgy hallottam pl a szója nem a legjobb, mert terheli az emésztést.


Minden tanács jól jön, vigyázni szeretnék az egészségemre és azzal együtt szeretnék építkezni (:



2021. jan. 21. 11:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a szóját! Ez itt egy nagyon kedvező árú termék:

[link]

2021. jan. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

Vegán fehérje => jobb, mint a semmi, ha a kajából nincs meg a szükséges adag, de alapjáraton kerülendő. Viszont ha te egészségügyi okból kényszerülsz rá, akkor nincs mit tenni.


Egyébként ez nem vagy-vagy kérdés, van más alternatíva is:

[link]

2021. jan. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2


Igen, az imént olvastam marha fehérjéről is. Ezt ajánlatosabb aékalmazni? Illetve miért "kerülendő" a növényi alapú?

2021. jan. 21. 19:15
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Az állati eredetű fehérjék jobban hasznosulnak a szervezetben.
2021. jan. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hmm érdekes mindenkitől mást hallok igazából. Van aki ezt mondja, van aki a növényit mondaná inkább, mondván a marha fehérjének semmi köze a minőségi húshoz, "vágóhídi hulladék", a növényi tisztább.
2021. jan. 21. 19:52
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze a húshoz és vágóhídi hulladék? Ha valaki ilyesmit mond, engedd el a füled mellett, mert szart se tud. A fehérjepor nem virsli, hanem egy étrend kiegészítő, aminek a fehérjetartalmát 80% fölé dúsították (a linkelt terméknek 87%-ra). Naná, hogy nincs köze a húshoz. Nem is kell, hogy köze legyen a húshoz. A gyógyszertárban vásárolt C-vitamin tablettának sincs köze a gyümölcshöz. Még annyi sem, mert a gyógyszertári C-vitamin teljesen szintetikus (és egyébként kevésbé hatékonyan is dolgozza fel a szervezet, mint a természetes C-vitamint).
2021. jan. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nekem valami olyasmit mondtak, hogy az kollagén mert porcból ilyesmikből áll össze..

De én ennyire nem ástam bele magam nem tudom, csak amiket másoktól kapok infók arról tudok.

Ha növényi, akkor szóját meg emésztésre gyakorolt hatása miatt szidják, mondjuk erről én is hallottam, hogy nem tesz jót.. Eddig akkor talán a borsó egy arany középút.

2021. jan. 21. 23:01
 8/8 anonim ***** válasza:
80%

Egyél húst! Abban nincs tejfehérje és nem terheli úgy a gyomrot mint a laboratóriumban előállított porok.

Sokkal természetesebb, tehát jobb.

2021. ápr. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!