Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Félek vágtázás közben, mit...

Félek vágtázás közben, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Rendszeresen lovagolok lassan 3 éve. Eddig soha sem volt semmilyen szintű félelmem a lovaglás terén, még vágtában sem, volt, hogy 'magánban' úgy is vágtáztam a lóval, hogy még a lovaglás alapjait sem tudtam és ez sokáig így volt. Viszont miután elkezdtem járni lovardába, volt egy esésem, miután hirtelen elkezdett velem vágtázni a ló. Nyáron kezdtük el tanulni a vágta alapjait és azóta sokszor görcsbe áll a gyomrom már akkor is, ha csak kicsit gyorsabban megy a ló, hogy tudnám ezt leküzdeni? A lovaglást semmilyen áron nem akarom abba hagyni, sőt, minél magasabb 'szinteket' szeretnék elérni, de ez így sehogy sem jó, valakivel volt már hasonló? Ha igen, hogyan küzdötte le? Tisztában vagyok azzal, hogy az esés a lovaglás része, ilyen jellegű válaszokat nem kérek, köszönöm előre is!:)

2021. jan. 21. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
18%
Ne vágtázz!
2021. jan. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mekkora ötlet..
2021. jan. 21. 21:42
 3/7 A kérdező kommentje:
Hozzátenném: SZERETNÉK vágtázni
2021. jan. 21. 21:45
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

lótól függetlenül szerintem akkor érzi ezt az ember,ha az adott dolgot nem ő irányítja,vagy nincs benne rutinja.

tehát én olyan lovat választanék vágtára,akinek minden rezdülését ismerem és uralom magabiztosan.

és akkor nem azon kell közben agyalnom,hogy mikor ugrik meg alattam,vagy megáll e ha már nem érzem magam biztosan gyorsabb tempóban.

irányítás és ismétlés a magabiztosság alapja cselekvéstől függetlenül,valamint a tanulási folyamat felépítése is az állandó ismétlés.

2021. jan. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez a #4, ez tök jókat ír, kár, hogy nem igazakat. Mennyi olyant láttam már, aki évek óta lovagolt egy lovat, heti ötször legalább, és mégis meg tudta lepni a ló. Amellett megvan benne az az ellentmondás - amit erősen furinak is érzek, hogy valaki nem veszi észre - hogy előbb legyen halál magabiztos azért, hogy halál magabiztos lehessen. :D De ez nem baj, én is beszéltem már elég hülyeséget. :D

Kérdező, az ilyent régen futószáron vágtáztatták egy zsáknyit. De ma már nem lehet azon se meglepődni, ha egy intézményben nem is ismerik a futószár fogalmat.

2021. jan. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szerintem egy idő után magától megszűnik ez a félelem, ahogy egyre magabiztosabbá válsz meg egyre jobban kiismered a lovat. Persze mindig vannak váratlan helyzetek, és a legnyugodtabb ló is kifuthat alólad, de azért ha már jobban ismered, valamennyire el tudsz kezdeni a fejével gondolkodni, és mondjuk előre számíthatsz rá, hogy a pálya melletti x dologtól valószínű megijed.


Én is évekig féltem a vágtától, pedig egyébként hosszú ideig voltam futószáron, és aztán ez a félelem fokozatosan alábbhagyott (ebben az is benne volt, hogy elkezdtünk ugratást is gyakorolgatni, és minden félelmem átirányult arra :D) (12 éve lovagolok)

A futószár számomra érdekes kérdés...amikor elkezdtem a lovaglást, az adta a legnagyobb biztonságot számomra. Most meg... időnként az edzőm tartásjavítás végett futószáraz minket, és nem tudom, miért, de vágtánál rohadt ijesztő :D

2021. márc. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! ^^ nos, igazából lovardát váltottam azóta, ahol sokkal jobban odafigyelnek, és pont egy hete kezdtünk el futószáron vágtázni. Igaz, féltem, de már nem annyira, mint a régi helyen, szóval van egy olyan érzésem, hogy ez a probléma megoldódni látszik^^
2021. máj. 11. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!