Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » _Tudtok olyan fizikai sportot...

_Tudtok olyan fizikai sportot mondani, amiben szépnek is kell lennie az embernek?

Figyelt kérdés

Én azt hittem idáig, hogy ilyen létezik. Aztán nemrég beszéltem az egyik régi osztálytársammal, aki egész komoly szinten űzi a rúdugrást. Ő mondta, hogy ebben a sportban nem elég (nőként) jó teljesítmény nyújtani. Feszülős, éppen hogy takaró a sportruházatuk, versenyekre sminkes, szépségápolós asszisztensek kísérik őket hogy a lehető legjobban nézzenek ki, mivel ha ez nem lenne meg, akkor még kevesebben néznék/követnék ezt a sportot, így simán lehet hogy oda jutnának el, hogy anyagilag nem lesz megérős űzni, tehát a profi szintnek vége lenne. Ezt ő mondta. Én eddig nem is hittem hogy ilyen létezhet.

Van még olyan sport, ahol ennyire számít a kinézet is?



2021. jan. 22. 02:43
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az elején elírtam. Helyesen: Én azt hittem idáig, hogy ilyen NEM létezik.
2021. jan. 22. 02:43
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha így nézzük akkor szinte az összes sport ahol nők hiányos öltözetben vannak ilyennek tekinthető.
2021. jan. 22. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem a rúdugrásban semmit nem játszik a szépség. Pontosan definiált fizikai követelményeket kell megugrani:), mint a legtöbb sportágban.

Ahol az esztétika is számít, azok a művészi torna, a jégtánc, műkorcsolya, a szinkronúszás, esetleg a műugrás.

Ettől függetlenül még meglehet, hogy kicsinosítják a versenyzőket, minden sportklub, ill. ország érdeke, hogy frontembereik pozitív benyomást is keltsenek az emberekben, a számszaki eredményeiken túl is.

2021. jan. 22. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

3 voltam, hozzáteszem, az esztétika az ott felsorolt művészies sp.ágakban sem a versenyző küllemét illeti, hanem a mozgását, de azért elég szubjektivitás is van az értékelésben, h ilyesmi is elvigye a zsűri döntését.


2-nek: miért lennének hiányos öltözetben? Pont annyi van rajtuk, amennyit a sportág szabályai előírnak. Ha ebből vmi hiányzik, szerintem nem versenyezhet.

2021. jan. 22. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egy extrém rövid sportnadrág kellemesebb a szemnek. Értem én, hogy kényelmesebb benne sportolni is, de ez sok perverz nézőt is bevonz. Erre gondoltam hiányos öltözet alatt. Sportolói szemmel nem hiányos.
2021. jan. 22. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

3:

Nem ahhoz kell csinosnka lenniük, hogy a sportban jól teljesítsenek, hanem ahhoz, hogy a finanszírozás meglegyen. Mert ha profi, félprofi sportot akarsz fenntartani, akkor a puszta teljesítmény kevés.

2021. jan. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
#6, 3 voltam, pont ezt írom, a szépség az fontos marketingtényező, ahogyan hétköznap se azért veszünk szép ruhát vagy építünk szép házat, csak hogy praktikus legyen, hanem ez ad egyfajta többlet kisugárzást magunkról.
2021. jan. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#5, nem tudom, milyen extrém rövid nadrágot láttál, szerintem teljesen szokásos szárhosszakat hordanak, nők short, ffiak bermuda hosszban. Hogy ebben mi a praktikum, nem tudom, de hétköznap is így öltözünk nyáron.

Amúgy pl. ffiaknál a felsőrész véd-e vmitől (ütés, súrlódás, leégés?), vagy csak azért van rajtuk, hogy azon legyen a rajtszám? Nőknél a sportmelltartó nem lehet akármilyen kicsi, mert kellően le kell szorítania a kebleket mind a hatékony mozgás, mind a balesetvédelem érdekében.

Ha már apró sp.ruházati darabok, akkor inkább jó példa a vízilabda, ott azért olyan a szabás, hogy az ellenfél ne tudjon könnyen belekapni marakodáskor, mert akkor elég ciki lenne, ha vkinek leszakadna a meze meccs közben..

2021. jan. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
2021. jan. 22. 17:32
 10/11 anonim ***** válasza:

#9: Ilyen ráfeszülős, fürdőruha-szabású könnyűatléta-mezt még nem láttam. De ha a modern textíliák lehetővé teszik az izzadság kivezetését és elpárologtatását, sőt még antibakteriális is akár, akkor talán még kényelmesebb, mint a hagyományos laza, aminél az alááramló levegő szellőztet, de a mez úgy is csurom víz lesz, és vizesen lötyög az emberen.

Az, hogy a nadrág kevesebbet takar, szerintem elsősorban a sportoló kényelmét szolgálja, és másodsorban igaz, hogy felfed egy szép látványt, amit a sportoló izmos teste jelent. De az túlzás, amit 5-ös írt, hogy bevonzza a perverzeket. Egyrészt üdülőhelyre sem drágább eljutni, mint mérkőzésre, és ott mindenki fürdőruhát visel, ami nőknél még ennyit sem takar (ahogy 8-as leírta, a felsőrésznek az atlétikában a mell védelmében is különleges szerepe van), sőt üdülőhelyen még ismerkedni is lehet, nemcsak bámulni. Másrészt, a ruházat becsmérlés nélkül elfogadott hossza, adott kultúrtörténeti koron belül is több minden függvénye: manapság pl. egy szoknyának vagy egy ffi nadrágnak combközépig, egy női nadrágnak combtőig, egy ffi fürdőnadrágnak fenékvonalig, egy nőinek félfenékig illik érnie. A fenti videón a sportolónő meze pedig ugyanolyan ráfeszülős, mint a fürdőruha.

2021. jan. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!