Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy lovagolhassak?

Figyelt kérdés

Már nagyon rég szeretnék lovagolni és egyszer meg is ígérték, de abból nem lett semmi :( Mindig elmentem táborokba is, de tavaly már nem tudtam mivel kilógtam a korhatárból. Nem rég megkérdeztem anyukámat, hogy lovagolhatok-e, de azt mondta, hogy nem, mivel járok táncra és zongorára. Pedig én fizetném a lovaglást, meg felszerelést is veszek, ha kell. Valami tipp, hogy megtudjam őket győzni vagy le kell mondanom valamiről? :(


Előre köszönöm a válaszokat!



2021. jan. 26. 22:58
 1/6 Sssaszem ***** válasza:
94%
Kedves Kérdező! Először is hány éves vagy? Mondd meg nekik, hogy szükségem van a lovaglásra.
2021. jan. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Hát én se engedném így.

Iskola, zongora és tánc mellett gobdolom fixen dolgozol annyit, hogy havi több tízezred lenne lovaglásra (mert a te fizeted rész ezt jelentené, ehhez pedig azért heti pár napot dolgozni kell). Emellett lenne mondjuk hétközben 2 délutánod és egy hétvégi napod a lovaglásra. Hozzávéve, hogy a lovardák nem kifejezetten központi részen vannak, tehát ki tudja mivel, mennyi idő alatt és hogy jutsz oda (mert nyilván nem arra számolsz, hogy anya, apa hurcol és dekkol ott órákat vagy oda-vissza autókázik dupla időt és benzint).

Természetesen ez még mind semmilyen mértékben nem menne a tanulás rovására se (ami jelenleg a fő feladatod). És emellett lenne bőven időd a családodra és a barátaidra is, meg mondjuk pihenni, hogy 20 éves korodra ne juss el a teljes kiégésig.

Na szülőként a fentiekre adott tervvel tudnál meggyőzni. De mivel az idő véges és pótolhatatlan, így még akkor se engedném, ha megmondanád miből fizetnéd az egészet és hogyan oldanád meg az odajutást. Valamit el kell engedned.

Plusz ha a saját jövedelem nincs meg, értsd meg, hogy talán a szüleidnek erre nincs pénze (egyáltalán tudod te, mi pénz a lovaglás?).

De el kell döntened, hogy mi igazán fontos számodra, priorizálni kell, együtt az összes nem fog menni.

2021. jan. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

13 éves vagyok

2. válaszoló, azt hiszem igazad van. Lehet el kéne engednem a lovaglást, igaz nagyon nehéz lesz, de most a tanulás a legfontosabb :( Hiszen, ha betudnám osztani az időmet, akkor koncentrálnod kellene mindenre

2021. jan. 27. 22:39
 4/6 Sssaszem ***** válasza:
77%
Majd ha felnőtt leszel lesz kereseted, akkor majd elkezdhetsz lovagolni.
2021. jan. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Sssaszem ***** válasza:
56%
Nekem jó, hogy ajánlották a lovaglást. Mégis megtudtuk fizetni.
2021. jan. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
96%

Ajánld fel, hogy abbahagysz valamit a kettő közül, helyette lovagolnál.

Ha ez nem megy, szerintem is a 2-es által vázolt helyzet áll fent.

2021. jan. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!