Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek ne menjek?

Szerintetek ne menjek?

Figyelt kérdés

3 hónapja kezdtem el futni

Előtte nem űztem állóképességi sportot.

Meg is szerettem a futást és neveztem is egy csapatba az ultra balatonra. Ahol 1 nap 3x5 km ert futok 2 napig

Az itt a baj, hogy amikor elkezdtem futni az achilles inszalagom futásnál, kocogásnál, ugrásnál, néha sétálásnál is szúrósan fájt.

Így lecsökkentettem a mai napig heti 1 szeri alkalomra a futást hogy regenerálódjon a szalagom, megazért a futást valamennyire szinten tartsam, hisz versenyre készülök aztán mikor már jól vagyok, sürítem a futó edzéseket.

Nos, nem javult konkrétan semmit se a helyzet(max kicsit) és van 2 és fél hónap a versenyig.

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek ne menjek inkább a versenyen?

Mert hogyha most lehet hogy tobb mint 1 hónapig nem kéne fussak, hogy regenerálódjan a szalagom, és ki tudja hogy mennyi idő kell hozzá, mert ez a fájdalom ugyebár hónapok óta megvan.

És hogyha a verseny napjáig meggyogyul, akkor meg konkrétan lehet semmilyen jó formába nem leszek, vagy nem fogom bírni.

Egyébként ahhoz képest igy fájó vádlival most vasarnap lefutottam 6,5 km ert 37 perc alatt.



#futóverseny #Achilles #Szalag fájdalom
2021. febr. 23. 10:06
 1/2 anonim válasza:

Megfelelő futócipőd van?

Elmentél orvoshoz/gyógytornászhoz ezzel a fájdalommal?

Rendszeresen alaposan bemelegítést edzés előtt? Utána le is nyújtod az izmaidat?

2021. febr. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem leírni elnézést, hogy voltam ortopédián is, csináltattam ludtalphoz betétet is sima utcai cipőhöz, és vettem pronálisan alátámasztott futócipőt is.

Hengerezem és nyújtom minden nap a vádlimat

Szóval megvan minden

2021. febr. 23. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!