Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A világháborús katonalét csak...

A világháborús katonalét csak a magamfajtáknak tűnik úgy, hogy ott emberfeletti teljesítményre volt szükség?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta sportolok, küzdősportokban jártas vagyok, az utóbbi időben csak testépítéssel foglalkozok, 105 kiló és 190 centi vagyok, nagyon minimális háj van rajtam, meg nincs kockahasam.


Mindig is érdekelt a történelem, és azon belül természetesen a második világháború a kedvencem.

Korabeli felvételeket, vagy akár egy filmet nézve számomra döbbenetes, hogy ott milyen állóképességre volt szükség.

Úgy gondolom, hogy nekem nagyon rossz az állóképességem, hiába vagyok izmos, 2 kilométer futástól meghalok.

Persze ebben sajnos közrejátszik az is, hogy napi fél doboz cigit szívok, és hiába vagyok fizikailag erős, lábnapokat is tartok, nagy súlyokat mozgatok, de pl mikor látom, hogy katonák, teljes menetfelszerelésben, fegyverrel a kézben futnak,kúsznak,másznak egy hegyen, vagy nehéz terepen, miközben talán még lőnek is rájuk, vagy a lábukat töri a csizma, nekem ez felfoghatatlan, hogy hogy voltak rá képesek.

Rövid távon akár futásban is gyors vagyok a súlyomhoz képest, csak ezt egyáltalán nem bírom sokáig.

Nem is vonz ez a sport, bár mikor küzdősportoltam akkor nyilván bírtam amit bírni kellett, de emlékszem, hogy ott is gyűlöltem a futást, ugrálókötelezést, gumira fellépést, lépcsőzést.

Mindenféle megbántódás nélkül elismerem, ha ez az én gyengeségem tanúbizonysága, de kíváncsi lennék, hogy aki sportol, és belegondol ebbe az igazi háborús katonaéletbe, bírtátok volna?

Talán az adrenalin is sokat segített nekik, hogy az életük volt a tét?


Biztosan más lenne ott lenni és csinálni, mint csak elképzelni, de ez csak nekem tűnik ekkora kihívásnak?



2021. febr. 23. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A testépítés nem használható izmok elöállítására való, hanem minßel több izomtömeg felépítésére.


A háborúban élö katonáknak hasonló magassághoz, mint a tiéd, jó esetben 80 kilós súlyuk volt, de az használható izmokból állt, egyszerüen ezt szokták meg

2021. febr. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztában vagyok, de mikor még nem gyúrni jártam hanem mindenféle küzdősportot csináltam (mindent több éven át) akkor sem éreztem magam olyan jó állóképességűnek, pedig akkor 85 kiló körül mozogtam csak.
2021. febr. 23. 13:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként viccen kívül próbáld ki az airsoftot. Ott ezt megtapasztalhatod, hogy még játékos körülmények között is bizony baromi kemény állandóan guggolni, aztán gyorsan sprintelni, amikor kell, stb. Szóval igen, nem szar dolog katonának lenni.
2021. febr. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az akkori emberek abban nöttek fel, hogy kisgyerek koruk óta fizikai munkát végeztek, futottak, gyalogoltak, cipelték a nehéz dolgokat, és nekik ez közel sem volt annyira furcsa, megeröltetö, mint egy mai - föleg városi - embernek.
2021. febr. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%

Túl az "ebben nőttekfel" mantrán. Kiképzés. Nem a néphadseregféle kellemetlen cserkésztábor.

Amikor elkezdenek háborura készülni akkor bizony belekell húzni.

Meg ha már ottvan akkor mindent metesznek, hogy életben maradjanak. Ne essenek hadifogságba.

2022. ápr. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!