Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan lehet is otthon gyakoro...

Hogyan lehet is otthon gyakorolni a lovaglást?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Arra vagyok kíváncsi, hogy tudtok-e mondani nekem olyan feladatokat, amik segítségével otthon is fejleszthetem a lovaglótudásomat. Olyasmire gondolok, mint erősítő gyakorlatok, vagy koncentrációt fejlesztő feladatok.

Ti szoktatok ilyesmiket csinálni?



2021. márc. 19. 21:33
1 2
 1/12 QvanyadatMDRTR ***** válasza:
17%

:D

nem.

Ki kell menni a lovardába és lovagolni.

2021. márc. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Vegyél lovat... ;)


De nem gondolnám. Ez olyan, mintha trombita nélkül akarnál trombitázni.

2021. márc. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Agy szelere teszel egy parnat azt guggolaszol rajta. :D :p
2021. márc. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%
Aki lepontozta a válaszokat,az mondja már meg, hogy miért. Adja át a nagy tudását nekünk, tudjunk mi is tanulni...
2021. márc. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Amugy vegtere is minden tornagyakorlat segit. A lora ugyis felkell maszni, benne kell maradni a neregbe, kapaszkodnod kel.. Fekvo, guggolas felules, minden mehet..
2021. márc. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell kapaszkodni. Az is egy zsákutca.
2021. márc. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Jo de kell fogni a nyerget meg a kantart..
2021. márc. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, én ezt másképp látom. A kantárt szárnak hívják a lovasok, hát azt erővel húzni akkor sem szabad, ha a lódarazsaktól megvadult ló a szakadék felé száguld, de akkor talán érthető, ha a lovas teljesen elveszti a fejét. Ilyen esetre nem kell izommal felkészülni, halálveszélyben az ember meglepően erős tud lenni. A lónak meg bármilyen különbség úgysem számítana ekkor, erővel meg nem állítod. Ettől eltekintve olyan helyzet nem képzelhető el, hogy a szárra erőt kelljen kifejteni.

A nyeregbe kapaszkodni, hát, valóban, az első héten előfordulhat, hogy az ember a könnyűügetésre a kezével rásegít, míg a lábizmai felfejlődnek. Utána már kimondottam előnytelen az embernek magát a nyeregbe húznia. Az persze mindig jó, ha az ember futószáron, szárkezelés nélkül van, és a huncut ló elröpítené rakéta jelleggel, hogy a kápába kapaszkodva a ló hátán maradjon. De az én időmben átlag fiúknál, akik az iskolai tornaórát lekezelték, nem volt probléma.


Figyelj, tudom, hogy megsértődsz, pedig nem sértés jelleggel írom, mindenki tiszta lappal indul az életnek, nem tudni tehát sosem szégyen, de ha ennyire nem lősz ehhez, akkor miért osztogatsz tanácsot?

2021. márc. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hat, en csak az erositesre celoztam, ez senkinek nem okoz bajt. Nem tudtam mennyire komoly a kerdes, de most sok hianyzo tudast potoltal. Amugy a lo is elranthat, akkor nembaj ha tudsz fekvozni. :D
2021. márc. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%
Amugy leginkabb akkor tudod otthon gyakorolni ha van lovad. :p
2021. márc. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!