Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tetoválás csinálás közbe/után...

Tetoválás csinálás közbe/után lehet edzeni vagy mozogni?

Figyelt kérdés

sziasztok, az lenne a kérdésem hogy most szeretnék csináltatni egy egész karos tetoválást,

de jelenleg fogyás/szálkásítást is csinálok,

nem izmot építek csak izmot akarok megtartani,

fogyni testzsírból és ennyi, kb 12kg ot akarok leadni.

a kérdésem az hogy mivel mozognom kell, futni kardiózni esetleg sujzózni, nem olyan nagy mértékbe, akkor lehet? a tetoválás 3-4 alkalom 1,5 hét kihagyásokkal, kb 2 hónap alatt lenne meg teljesen,

ebbe a 2hónapba tudok egyáltaalán mozogni? kardiózni? sujzózni?

vagy csináljam meg inkább miután lefogytam? az a baj hogy ígyís 2hónap lesz mire készvan, és türelmetlen tipus vagyok.



2021. márc. 23. 22:17
 1/9 anonim válasza:
100%
Úgy tudom a gyógyulási időszakban nem szabad izzasztó tevékenységet végezni pl sport.
2021. márc. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is a karomat varratom mostanában, általában 5 napot kihagyok ilyenkor mert nem tesz jót ha feszül a bőr a tetovált részen (súlyzos edzést végzek), és én is úgy emlékszem hogy izzadni se szabad.

Lényeg a lényeg, ilyenkor csak sétálni megyek ami jelentősen nem befolyásolja a fogyásom mivel a kitűzött kalóriamennyiséget azzal is el tudom égetni

2021. márc. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
akkor csinálhatom a tetoválást csak hagyjak ki pár napot? megkérdeztem a tetováló srácot és azt mondta hogy 3 napig nem lehet maximum mérsékelten, de utána mar lehet
2021. márc. 23. 22:41
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#2-es vagyok:

Gondolom ez lesz az első tetoválásod, csináltathatod de ki kell hagynod pár napot, az egyénenként eltérő lehet hogy kinek mennyi idő alatt gyógyul le, majd konzultálj a tetováloddal, ha azt mondja hogy 3 nap után mehet az edzés akkor tolhatod

2021. márc. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyulási folyamat 2 hét. 6 napig nem izzadhatsz (tehát minden olyan tevékenység, amely izzadással járhat, ki van zárva). Hidd el, nem éri meg azzal a pár nap edzéssel elcseszni a tetoválásod, ami egy életre rajtad marad. Ne kockáztasd, hogy összefollyon a tinta.
2021. márc. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
rendben akkor majd 6napig legalább nem csinálok semmit, sétálni azért gondolom sétálhatok? napi 1-2óra séta is jó kalória égető
2021. márc. 23. 23:26
 7/9 Metionin ***** válasza:
Nem, ki kell hagyni valamennyit. Gondolom ez sporttól függ, nem feszülhet az a rész ahol a tetkó van. Nekem karokkal 5 napot kellett kihagynom, combbal meg azt mondta a tetováló, hogy 10 napot kell majd. Sportban a karomat kevésbé erőltetem, a combot nagyon, így annál több kihagyás kell majd.
2021. márc. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem.

Pl vervetelnel is 1 napot kell kihagyni

2021. márc. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amíg le nem gyógyul rendesen.

8. Azért egy normálisan működő embernek ha reggel 8-kor leveszik a vérét a délutáni edzésétől nem lesz már gondja, szóval egy nap sem kell.

2021. márc. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!