Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Terepfutók és edzőtermi...

Terepfutók és edzőtermi sportolók között van átfedés?

Figyelt kérdés

Szóval ezt a két sportot mennyire csinálják párhuzamosan akik sportolnak?


Kölcsönösen jó hatással van egymásra ha valaki mindkettőt csinálja?


Nem versenyzős szinten, de mondjuk úgy hogy heti 3-4 edzőtermi edzés, és mondjuk havi 150 km terepfutás (ez napi kb. 5 km vagy kétnaponta 10 km)



2021. márc. 27. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez úgy van, hogy bármilyen sportban jó az edzőtermi edzés, de a testépítők nem szoktak futni, nem is tesz jót nekik.
2021. márc. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

# 1


nem versenyzőkre gondolok. Ez a "leég az izom a futástól" nem eltúlzott dolog kicsit?


pl. itt van ez a fickó: ez edzőteremben is eddz és minden nap fut is.


https://www.youtube.com/c/Bareperformancenutrition/videos


Azt értem hogy ő nyilván ezzel a formával nem profi testépítő de mondjuk egy lelkes "amatőr"-nek elmegy nem?

2021. márc. 27. 22:46
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
1: Ez nettó hülyeség, az is hogy nem szoktak futni (bár ez talán féligazság, mert sokan nem kardióznak), de leginkább az hogy nem tesz jót nekik. Kicsivel több kalóriát kell bevinni, meg nyilván nem kell 20km-eket futni rendszeresen, de kell a kardió.
2021. márc. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Feltételezem, hogy nem szeretnél egyikből se megélni, nem versenyszerűen szeretnéd csinálni. Így nincs akadálya, hogy a kettőt egyszerre csináld. De két teljesen más sportról van szó. Egyébként, az "edzőtermi sportolók" elég tág fogalom, de gondolom a testépítőkre gondoltál. Náluk az izomterhelés teljesen más, mint egy futónál. A futóknál inkább egy folyamatos, alacsonyabb terhelés van, míg egy testépítőnél nagyobb, de szakaszos terhelés, pihenésekkel megszakítva.

Nem "ég le" az izom a futástól, de nézz meg egy hosszútáv futót, meg egy testépítőt, eltérő testalkat előnyös a két sportban.

Viszont, nekünk átlagembereknek nem nagy probléma, egy kis kardió senkinek sem árt. Szóval a kezdők szintjén egyébként kölcsönösen jó hatással vannak egymásra, igen, mert a kardió fogyasztani fog, a testépítés pedig növeli az izomtömeget. Egy szint felett (amit valszeg nem fogsz elérni) azonban hátrány lesz a túl nagy izomtömeg.

2021. márc. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vízi sportolók között (kajak, kenu stb.) elég jellemző ez, mivel télen nem lehet vízreszállni a hideg miatt, de mind az erőt, mind az állóképességet fent kell tartani. Én is egész télen heti 4-szer kondiztam, és kb 30-35 kilómétert futottam hetente terepen.
2021. márc. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!