Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kezdőként hogyan álljak neki...

Kezdőként hogyan álljak neki futni? Futással formásodok és szálkásítok is egyaránt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon kezdő vagyok még a futásban, de szeretném elkezdeni. Mindenki nagyon ajánlja, mert szerintük feltölt energiával és szép alakuk van tőle. Ez igaz?

Most ideiglenesen van futópadunk itthon, de nem tudom mennyit fussak egy nap. Tudna valaki segíteni? Mennyi az opcionális mennyiség?

Az állóképességem nem a legjobb, ezen is fog javítani? Lassan 6 hónapja nem mozogtam (amióta online oktatás van) és érzem hogy ez így nem oké. Hízok is és már 1 emelet lépcsőzés után majdnem kifulladok.

A futás soha nem volt az erősségem (mindig fájt a tüdőm utána), de most ez az egyetlen egy sport amit űzni tudok jelenleg.

Meg még egy kérdésem lenne: a futás fogyaszt vagy szálkásít? Esetleg mind a kettő? Vagy ez étrendtől függ?


Egyébként 173cm/64kg vagyok. :)



2021. márc. 28. 09:29
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Kinek mi a szép alak, szóval erre nem lehet válaszolni.

2. Fuss hetente 3 x 30 percet. olyan tempót válassz, hogy bírd! Ha nagyon nem vagy formában, akkor gyalogolj!

3. Lehet javítani az állóképességen, de itt is szerepük van az adottságoknak.

4. A futással kalóriát égetsz. Ha sikerül annyit égetned, hogy ezzel hosszabb távon energiahiányos állapotba kerülsz, akkor fogyni fogsz. Ha csak zsírból szeretnél fogyni, azaz az izmaidat szeretnéd megtartani, akkor a futás nem jó választás, erősítő edzést kellene végezni inkább.

2021. márc. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%
Kezdő lépésként felejtsd el a futópadot,annak semmi köze a futáshoz.
2021. márc. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utolsó: hogy érted hogy semmi köze a futáshoz?

2021. márc. 28. 11:46
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudom mennyit futottál eddig, én korábban hetente 70-80km-t futottam.Próbáltam futópadon is,nem tudnám megszokni. A futópad egy mesterséges dolog.Nem adja vissza a talaj egyenetlenségeit,nem úgy terheli a bokádat.Továbbá a futás az agyadat is tornáztatja,persze csak ha a természetben csinálod.Ugyanis folyamatosan figyelned kell az előtted levő utat,hogy nehogy belelépj valamibe.De a legfontosabb a friss levegő.
2021. márc. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Laura Horváth ***** válasza:
100%
Szia! Az "Egy jótékonysági futó" youtube csatornáján van videó a kérdésed témájában.
2021. szept. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!