Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mesélnétek milyen a Karate?...

Mesélnétek milyen a Karate? (Nem tudom hogy kell irni sorry).

Figyelt kérdés
Szeretnék valami jó kis küzdő sportot. Ahol nem vernek laposra mint pl Box de ha tuttok jobbat írjatok. Előre is köszi

2021. ápr. 7. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
30%

Miért vernének boxon laposra? Felejtsük már el ezt, ki tanítja ezt egyáltalán?!


Egyébként a karate kerülendő, ha jó kis küzdősport kell, akkor box, thaibox, savate, birkózás, judo, bjj, esetleg kickbox és taekwondo. Többi, főleg a karate, felejtős, ha jót akarsz magadnak, rendes edzés kell és használható tudás.

2021. ápr. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A Cenz Ura ***** válasza:
24%
karatéból a KyoKushin használható
2021. ápr. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

A karate japán harcművészet, 5 fő ágazata van, shotokan, vado-ryu, shito-ryu, goju-ryu és kyokushin kai. Az utóbbi alakult ki legkésőbb, ezáltal "modernebb"-nek tekinthető.

Ha mint harcművészet érdekel, a shotokan-t tudom ajánlani, az az egyik legkorábbi stílus. De tudom ajánlani a japán ju-jitsu-t is, ahol jól oktatják, abban benne van a szellemiség is. Ha az önvédelem a fő cél, akkor box, thai box, savate, brazil ju-jitsu, (véleményem szerint japán ju-jitsu is használható)

A karatéban ütés rugás dominál, főleg a formagyakorlatok (kata) illetve a begyakorolt küzdelmek (kihon ippon kümite) vannak előtérben, de persze van szabad küzdelem is, ami helyenként eltérő, de általában nem full kontakt.


Mielőtt mindenki le akar oltani,

Karatéztam 5 évet, ju-jitsu-ztam 6 évet, krav-magáztam 1 évet és ken-jutsu-ztam 1 évet.


Röviden ennyi jutott eszembe, ha bármi kérdésed lenne írj nyugodtan.


Üdv.

2021. ápr. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
3mas köszönöm a válaszod (: (ez egy másik profil mert ez el veszett) Mégegyszer köszi
2021. ápr. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit :D
2021. ápr. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha egy átlag ember leveri a karatést akkor az olyan karatés is. Annak felesleges folytatni.

Egy normális karatéban jártas ember egyszer combon rúg es azt sem fogod tudni hogy vonszold haza magad.

Egy normális karatés rúgása olyan erős mintha egy auto ütne el.

Jöhet ide bármilyen box bajnok, egy comb rúgás és már fekszik is.

2021. dec. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!