Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Helyettesíthető így a futás?

Helyettesíthető így a futás?

Figyelt kérdés

Az uttóbi időben elkezdtem rendszeresen futni járni, hogy jobban bírjam és hogy fejlődjön az állóképességem.

Sajnos úgy alakult, hogy az elkövetkezendő pár hétben nem nagyon lesz alkalmam elmenni futni, max. hétvégente 1-szer, de lehet hogy annyira se. Eddig hetente 3-4x mentem. Nem szeretném, hogy leépüljön a már valamelyest felfejlődött állóképességem emiatt, így arra gondoltam, hogy helyette kb. ugyanilyen rendszerességel végeznék itthon kardió edzéseket videók alapján. Sajnos futópad nincs, úgyhogy olyan alternatívák kellenek, amiket itt a négy fal között tudok végezni.

Megőrizhető lenne így az állóképességem és a "futó készségem", hogy utána amikor visszatérek a futáshoz ne érezzek visszaesést?

https://www.youtube.com/watch?v=fcN37TxBE_s&ab_channel=Fitne.. pl. ezt a videót már kinéztem magamnak, ilyenekre és hasonlókra gondoltam



2021. ápr. 16. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Négyütemű fekvőtámasz.Más néven burpee.Legalábbis ezt ajánlja Joe DeSena a Spartan Race alapítója.
2021. ápr. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

A futás bárhogy kiváltható, ha az állóképesség növelése a cél. A lényeg, hogy olyan kardió mozgást végezz, ami aerob tartományba viszi a pulzusod. Biciklizhetsz, lépcsőzhetsz, ugrókötelezhetsz, gyalogolhatsz, túrázhatsz, aerobikozhatsz, sőt tolhatod a pilatest is. Bármi, ami megmozgat, megizzaszt, elfáraszt, kicsit kiffulaszt. Nem túl tudományos a leírásom, de gyakorlatilag tényleg ez a lényeg.

A videó, amit linkeltél, az erre teljesen megfelel. Én nem látom túl intenzívnek, így én főleg egy kezdőnek ajánlanám, de ki kell próbálni. Számos hiit, liit, fat burning, low impact, aerob, anaerob és egyéb kardió videó található YouTube-on. Válogass kedvedre.

2021. ápr. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a megerősítést!
2021. ápr. 18. 02:57
 4/5 Krisz85 ***** válasza:
Nem.
2021. ápr. 20. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem
2021. ápr. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!