Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Pár jó tanács a futáshoz?

Faluvégi László kérdése:

Pár jó tanács a futáshoz?

Figyelt kérdés
Ugye most szeretnék elkezdeni rendszeresen futni, és kéne pár jó tanács így kezdésnek. Pl. Kezdésnek hány km-t érdemes megtenni?

2021. ápr. 19. 15:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Fokozatosan szoktasd hozzá a szervezeted (tehát először ne tíz kilóméteres távokat akarj futni), és ne is az legyen belőle, hogy futsz pár percet, sétálsz kétszer annyit. Tehát kis távot megállás nélkül, és ha jobban bírod, növelheted a távot.

Valamint fontos, hogy nagy felesleggel ne fuss a térdeid miatt, olyankor inkább biciklizés vagy úszás javasolt.

2021. ápr. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
86%

mivel kezdő vagy: ne 10km fussál hanem lépésenként! ha van a közeletekben egy park ahol van futópálya akkor azt javaslom hogy mondjuk 3x fusd körbe.

Hallgasd a kedvenc zenéidet közben:D (és igyál vizet) kb fuss 20-30 percet.

Majd növeld fokozatosan pld: 1 hét 3-4kör, 2 hét: 4-5kör de persze függ hogy te hogyan bírod! Hajrá:D

2021. ápr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%
Ezt a térd mítoszt el lehetne felejteni.Nem megy tönkre a térded.Pont ellenkezőleg, a rendszeres mozgás tesz jót neki.Ezt általában azok mondják akik sosem futottak, csak hallották valahonnan aztán továbbadják.
2021. ápr. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%

Négyesnek:

Nekem azért ment tönkre a térdem, mert súlyfelesleggel dolgoztam vele sokat, abba kellett hagynom a futást, mert folyamat szúrt tőle a térdem és még mindig ropog, szóval legyszíves ne terjeszd ezt a f@szságot

2021. ápr. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
10%
4.vagyok. Én is súlyfelesleggel kezdtem.Nekem nem lett rossz a térdem.Az,hogy lehet?Pedig így is futottam elég sokat.
2021. ápr. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%
amennyit bírsz :D
2021. ápr. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
28%
1p futás 1p séta
2021. ápr. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
65%
Na a hetest semmiképp ne fogadd meg.
2021. ápr. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
#8 na miért is?🤔 Én az elején csak futottam ameddig bírtam, 2km sikerült, aztan elkezdtem így futni, sokkal jobban bírom, és már simán a 7km lemegy így😇 Gondolom te még futni se jársz csak szeretsz belekötni az emberbe:)
2021. ápr. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
23%
Váltott intenzitással sem foghatsz mellé.
2021. ápr. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!