Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Létezik ilyen testképzavar?

Létezik ilyen testképzavar?

Figyelt kérdés
Bulémiások mindig kövérnek hiszik magukat, én kövér vagyok viszont vékonynak látom magam,és a tükörben szembesülök a szomorú valósággal. Olyannak látom magam mint a PCO/IR betegségem előtt. Létezik ilyen?
2021. ápr. 22. 21:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én egész gyerekkoromban egy vézna srác voltam. Hiába zabáltam naponta nyolcszor, hiába ettem reggelire is csülkös bablevest, nem híztam egy dekát se, vézna maradtam. Mindenki mondta is, hogy milyen sovány vagy, ehetnék többet, én pedig nem győztem magyarázkodni, hogy annyit eszek, mint egy vadállat, csak egyszerűen ilyen az anyagcserém.

Aztán 18-19 éves korom környékén egyszer csak megjelent egy pici poci, megjelent a toka, elkezdett zsírosodni a karom, elkezdett furán nőni a mellem, és hasonlók. 20 éves koromban már mindenki azt mondta, hogy kicsit visszavehetnék a zabálásból, mert kicsit apatestem lett. Én sose értettem, hogy ezt miért mondják, amikor bele néztem a tükörbe, akkor mindig azt a 15 éves vézna srácot láttam, mint régen.

Egészen 23 éves koromig értetlenkedtem, amíg már a 100 kiló határát kezdtem el súrolni, ami az én magasságommal durva. Sörhasam volt, zsírmellem volt, dagadt combjaim voltak, tokás voltam, vízes volt a fejem, és még sorolhatnám. 23 évesen bele néztem a tükörbe, és nem vágtam, hogy egyik napról a másikra hogyan lett a 15 éves vézna srácból ez a kövér disznó.

Vettem egy drága biciklit, amivel napi szinten egy-másfél órákat tekerek, illetve felkerestem egy táplálkozási tanácsadót, akivel írattam egy olyan étrendet, amivel kalóriadeficitbe tudok kerülni, ezáltal fogyni fogok. Egy év alatt 15%-ra csökkentettem a testzsíromat.

Most megint mindenkitől azt hallom, hogy nyugodtan leállhatok a diétával, már így is nagyon vékony vagyok, nehogy lesoványodjak jobban, nem egészséges az. Most meg már annyira dagadtnak látom magam, hogy azért nem akarom abba hagyni a diétát.

Szóval rohadt érdekes testképzavarok léteznek.

2021. ápr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen letezik tobbfajta.

Nekem is hasonlo mint az elozonak, tukorben vekonynak latom

2021. ápr. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Egész életemben kövér voltam. Folyamatosan fogytam évek alatt. De nem úgy, hogy 1 hónap 1 kiló, hanem mikor elkezdtem akkor hirtelen leesett egy nagy súly, szóval egy nyár alatt 20-30 kiló. Majd megálltam, néha még leadtam egy kicsit, stagnált évekig. Majd megint belekezdtem és akkor pár hónap jó sok lement. Nálam is jött, pár kiló után már, hogy jajj eszel te rendesen, ne tedd tönkre magad, stb.

Az utolsó 10 kilónál egyszerűen megállt. Már volt, hogy kb. semmit nem ettem, naponta tornáztam és "híztam" (0,1 kg-val többet mutatott). Erre jött egy lábsérülés és jó pár lelki trauma, ami miatt most 2 év után nagyjából ennyi vagyok, mint az egész kezdetén (szóval minden-minden előtt).

Mikor magamhoz képest nagyon-nagyon vékony voltam (legnagyobb súlyomhoz képest kb. -80, akkori kiinduló súlyomhoz képest kb. - 35), akkor az egyik szobatársam megkérdezte, hogy még mindig fogyózol, akkor mikor kb. nem ettem már semmi és állandóan tornáztam. Egy másik lánnyal is előfordult, hogy hozott sütit és megkérdezte, hogy kérek, mondtam, hogy nem lehet. Megkérdezte, hogy miért és a másik szobatársam mondta, hogy nem látod, hogy milyen vékony. Látszott a lány arcán, hogy ő nem vesz észre belőle semmit.

Ezek nem estek jól. Volt korábban is egy eset, amikor rokonoknál voltam. Akkor voltam olyan eredeti kiindulásihoz képest -50. Oké még mindig duci voltam, de magamnak már vékony, büszke voltam. Az egyik rokonom úgy köszönt nekem, hogy husim, nagymamám meg a vékony rokonaimnak mondta, hogy milyen rosszul esnek, milyen vékonyak, nézzen ránk, így kell rendesen kinézni.

Plusz még egy alkalom eszembe jutott, mikor baráti társaságban voltunk és egy lányt agyon dicsértek, hogy mennyit fogyott (mondjuk kb. 70ről 60ra), engem meg észre se vettek.

Ezek így mind jól elraktározódtak bennem, amik nem növelték az érzést, hogy bármi célja van a fogyásaimnak. Tök mindegy mennyi vagyok én leszek az örök kövér lány. (Persze még mindig tervezem, hogy egyszer tartósan lefogyok, csak még mindig instabil a mentális állapotom)


És igen most nagyon változó, hogy látom magam. Vagy nagyon kövérnek vagy tök normálisnak. Én azt veszem észre, hogy attól függ milyen szögben nézem magam. Plusz ha magamat nézegetem reflex-szerűen behúzom a hasam, kihúzom jól magam. Ami totál más lehet attól, mint amit mások látnak. Plusz magas is vagyok, így emiatt is vékonyabbnak tűnök magamnak.

2021. máj. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!