Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az F1 versenyzők csak szerinte...

Az F1 versenyzők csak szerintem nem fektetnek annyi munkát a sportjukba, mint más sportolók?

Figyelt kérdés

Nyilván tiszteletreméltó amit csinálnak, de mivel ez egy nagyon drága sport + nem is lehet akárhol űzni, épp ezért a tényleges F1-re csak versenyhétvégén tudnak edzeni. (Persze ezen kívül gyúrnak, bicikliznek, szimulátoroznak meg ilyesmi)

De ez csak szerintem kevés? Mert ha mondjuk heti 3-4x tudnának edzeni, szerintem sokkal jobb versenyzők léteznének. Én például mountain bike versenyző vagyok, heti 2-3x szoktam erre edzeni. Szerintem sokkal rosszabb lennék benne, ha mondjuk csak hetente - két hetente tudnék biciklire ülni, akkor is csak verseny előtt szabadedzéseken meg időmérőn.

Vagy én látok rosszul valamit? Annyit tudok hogy a versenyeken kívül szoktak lenni tesztelések is.


2021. ápr. 24. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy olyan technikai sport, ahol az edzéseknek az adott versenypályán van értelme. Ilyen szempontból azonos feltételekkel készülhetnek az időmérőre és a futamra. Emellett, ahogy írtad, fizikai, erőnléti, szimulátoros, stb. edzéseket tartanak.
2021. ápr. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az F1 nem kimondottan fizikai sport. Koncentráció kell meg reflexek meg némi nyakizom. Grosjean is átment amcsiba és rá kellett állnia a napi szintű edzésre, hogy bírja a strapát. Nyilatkozta is, hogy az F1 egyáltalán nem igényelt jó kondit, most meg küszködik, hogy szintre hozza magát.
2021. ápr. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Persze, nem a fizikai részére gondoltam. Attól még biztos jobbak lennének, ha többet tudnának autóval gyakorolni.

A sportban amiben én versenyzek, igaz hogy elég kemény fizikai része is van, de azért több év megtanulni a biciklit kezelni kemény terepen, és folyamatosan gyakorolni is kell vele. Ezért gondoltam, hogy ők is biztos jobbak lennének, ha nem csak versenyhétvégén ülnének autóba pár alkalommal.

2021. ápr. 24. 22:09
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3

Ja persze jó lenne csak erre már senkinek nincs pénze. A nagyobb csapatok elköltenek 500-800 millió eurót évente így is. Régen amikor korlátlan volt a teszt egyes csapatok 1 milliárd euró fölött költöttek. De az autósport a múlt ezred sportja ma már nem vonz annyi embert, szponzort, tehát már ez az 500-800 millió sem fenntartható.

2021. ápr. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Jó a felvetés, a következtetés helytelen. Értem miért gondolod, hogy ha többet mennének akkor talán jobbak lennének, sőt valószínűleg több jó kört futnának, mint így, de ez nem lenne szignifikánsan sokkal jobb, mint most. Mégpedig azért, mert először is rengeteget szimulátoroznak, kívülről belülről ismerik a pályákat, ezen már nem tudnak javítani. Egy szimulátorban 1000-ből kb. 990 tökéletes kört tudnak futni. A sport jellege miatt a folyamatosan változó körülmények között összerakott minél jobb kör ami számít. Ez olyan apróságokon is múlik mint, hogy 15 km/h vagy 10 km/h a szél az egyenes végén, 34 vagy 40 fokos az aszfalt, 4 kg-l több vagy kevesebb üzemanyag. Ezek miatt sose lehet tökéletes kört futni, így inkább többször lenne jó körük, de nem lenne gyorsabb az a leggyorsabb jó kör, mint most. Arról meg nem is beszélve, amit előttem is írtak már, hogy ha még jobbak is lennének, akkor is annyira kevéssel, hogy azt biztos nem éri meg senkinek sem finanszírozni.
2021. ápr. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!