Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sportot ajánlanátok? 19f

Milyen sportot ajánlanátok? 19f

Figyelt kérdés

Egy ideje már kondizok, de kezdem egy kicsit kevésnek érezni. Bármint oké, szedek fel izmot de nincs értelme ha semmire nem használom (szerintem). Tudom, tudom nekem kéne eldönteni, mert én tudom hogy mit szeretek csinálni, de az a helyzet, hogy igazából az összes sportot jónak látom.

A kosár az ami fixen nem jönne össze mert nem vagyok hozzá elég magas.



2021. ápr. 27. 19:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Próbálkozz, majd összejön valami. Nekem a karate tetszett meg, nemrég kezdtem, de nagyon jó, csak ajánlani tudom, hasznos is mellesleg önvédelem szempontból, de lehet, hogy neked pont nem tetszene. Ezt így nem lehet megmondani, majd írnak még páran pár sportot, de nem leszel vele előbbre. Kísérletezz, aztán majd kialakul. Hajrá :)!
2021. ápr. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A küzdősportokat tudom ajánlani, nekem az ökölvívás jött be a legjobban. Hasznos, nem csak azért hogy meg tudd magad védeni, hanem sokkal magabiztosabb is leszel tőle.
2021. ápr. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Street workout
2021. ápr. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%

A küzdősportok pont nem azért jók, mert "meg tudod magad védeni velük az utcán", hiszen nem tudod. A mai világ utcai balhéi már nem abból állnak, hogy kiáll egymás ellen a téren két bika, aztán amelyik jobban üt, az győz. Ez 30 éve talán így volt, de ma már nagyon nem. Ma egy utcai önvédelmi szituáció azt jelenti, hogy rádmennek hárman, megsoroznak ököllel, megrugdosnak a földön, aztán elveszik a telefonod és a pénzárcád, majd elszaladnak. Ha valaki esetleg 1VS1-ben áll beléd, akkor az vagy egy agresszív narkós, vagy kés van nála. Vagy mindkettő.

Ezeket a szituációkat akkor is megszívod, ha te olimpiai ökölvívó vagy, vagy akkor is, ha fekete öves karatés. Ne az önvédelem miatt válaszd a küzdősportokat, hanem azért, mert kiváló sportértékkel bírnak. Hasznosan és funkcionális feledzik az izomzatodat, fejlesztik az állóképességedet, hajlékonyabbá tesznek és levezetik a benned lévő feszültséget/stresszt.

2021. ápr. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

4-es megint meséket közöl, imádom, folytasd. A kedvencem az, amikor 12 ninja ugrik rád és vesz körbe katanával. Az még nagyon életszerű, velem is 6x történt már ilyen.


Egyébként, kérdező! Birkózás. Az kegyetlen jó sport. Ajánlom. Box vagy birkózás. 10/10 mindkettő.

2021. ápr. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%

#2 vagyok

igen amúgy 14-15 éve küzdősportolok de én se állnék ki az utcára verekedni random emberekkel, én hordok gázpisztolyt, azzal védeném meg magamat.

Viszont azért nem ez az egyetlen szituáció. Szóval van hogy néhány helyen random belekötnek az emberbe, beszólnak, bullyingolnak és ez ellen simán meg tudod védeni magadat - fel kell tudni ismerni hogy mikor ártatlanok és mikor van náluk kés. Általában a legnagyobb srácnak adsz egy irgalmatlan nagy pofont és békén hagynak.

Ha egy ember küzdősportol már 1-2 éve az garantáltan meg fog verni 2-3 súlycsoportjában levő utcai keménygyereket aki max. kondizik.

Szóval amit #4 írt az részben teljesen igaz, de azért még mindig kerülhetsz olyan szituációba amikor jól jön.

Másrészt pedig magabiztos leszel, és tényleg akár egy road rage-nél nem fogsz félni az autójából kiszálló tetovált skinheadtől, mert tudod hogy a kettőtök közül te tudsz verekedni.

Nyílván mindig jobb elkerülni a fizikai összecsapást, ezt nem vitatom. Csak az a szomorú helyzet hogy ez nem mindig lehetséges.

2021. ápr. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

teljesen igaza van a 4-esnek. el lehet bagatelizálni, ninjákról és katanákról hadoválni, de az a reális, amit a 4-es ír. nincsenek egy-egy elleni bunyók már, hanem rohadtul csapatosan mennek rád az aluljáróban, ahol el kezdenek veled ugatni, meg villogtatni az acélviperát, aztán ha nem pakolsz ki nekik, akkor jól elkezdenek megagyalni. ma már minden harmadik ember egy herbálos-kristályos bajkeverő, nem kell ezen csodálkozni. ezek ellen játszhatod az agyad a küzdősporttal, rá fogsz fázni.


ez meg, hogy észre kell venni, fel kell ismerni, hogy kinél van kés, az a világ legnagyobb baromsága, amit ezen az oldalon olvastam. ha nincsen röntgen szemed, akkor soha az életben nem fogod te azt felismerni. odamegy hozzád valaki, sír, hajlong előtted, hogy adj neki egy százast, mert most megy az utolsó vonata, és ha nem éri el, akkor nem ér haza a beteg kisgyermekéhez, te pedig próbálod lerázni, akarsz tovább menni, de ő már elő is kapta egy mozdulattal a rugós kést, és fenyegetőzik, hogy csapd elő a pénztárcádat.

1-2 év küzdősport után meg tudod mikor fogsz tudni megverni három támadót? három ember az akkor is túlerő, ha te vagy az ország legjobb birkózója. amíg eggyel foglalkozol, addig a másik kettő már üti is a fejedet. 10 év küzdősport után azt mondom, hogy TALÁN meg tudsz ruházni két tapasztalatlan, dőlöngélő, valójában ártalmatlan kötözkődő alkeszt a kocsmában.

ha mész haza az utcán, füleden fejhallgatóval, el vagy bambulva, kicsit éhes is vagy, sietsz haza, tipikus kedd este van, akkor nagyon meg fogsz lepődni, ha a semmiből ott terem három roma fiatalember. Hirtelen nem fog eszedbe jutni a küzdősport, azt garantálom.


ettől függetlenül küzdősportolni jó dolog, mert remek mozgásforma!

2021. ápr. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Keresd meg, ami hozzád legközelebb áll, pl labda játékok, küzdő sportok, vízi sportok stb... azok közül válogass és keress olyat, amire van lehetőséged a környékeden.


Egyébként a kosártémára kitérve, a magasságodtól függetlenül ugyanúgy játszhatsz :D. Kellenek magas emberek egy csapatba, de alacsonyabbak is. Ők általában sokkal fürgébbek. (Én is kosaraztam pár évig, voltak nálam egy fejjel alacsonyabb csapattársaim, akik talán hasznosabbak voltak, mint én centerként:D) Tehát ne ez legyen a kizáró ok :)

2021. ápr. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Bármikor megvághatnak, hiába vagy jártas a küzdősportokban. Magabiztosságot ad, de ennek csak pusztakezes 1 vs 1 helyzetben számít. (Egyszer egy 100-120 kilós ember jött felém baseball ütővel, de nem jött ütőtávba. Pedig 60 kg voltam akkor. Csak elfelejtettem megijedni és ettől megrémült.)


A kérdésre:

Gyanítom, hogy csak hobbiból sportolnál, tehát nem cél egy világverseny.

Szükséged van-e társaságra? Tudsz-e, szeretsz-e egyedül lenni? Mennyi pénzt tudsz kezdésként és havonta rááldozni?

Szabadban vagy inkább teremben lennél?

Mi megoldható a lakóhelyed közelében?

2021. ápr. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a futást. Nagyon alap sport, nem kell hozzá semmi, csak egy cipő, az meg nyilván van neked. Ha nem tetszik, csak szimplán abbahagyod, bármikor csinálhatod, nem kell külön edző, vagy terem
2021. ápr. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!