Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Budapesten meg meddig lesz...

Budapesten meg meddig lesz kotelezo a maszkviseles?

Figyelt kérdés

Ha tudtok barmilyen infot orulnek neki.

Egeszsegugyi problemabol labadozom, Csepelen lakom. Kifejezetten ajanljak hogy sokat es rendszeresen gyalogoljak, kesobb kocogjak.

Maszk nelkul kellemesebb lenne, de persze nem szeretnek szabajt szegni.



#maszk #maszkabál #Enmondjukagatyamathuzomafejemre
2021. ápr. 30. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Sportoláshoz NEM kell maszk! Kimész a Királyerdőre, vagy egyéb zöldterületre, és sportgyaloglás, kocogás, bicajozás, stb.
2021. ápr. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi. Ki szoktam menni. Viszont napi 2-szer sétálok egyet (elég határozottan mondta az orvos hogy ennyiszer kéne) és nem megyek el mindig a dunapartra vagy a Királyerdőbe.

A központban lakom. Nem egy nagy csapás a dolog, csak felmerült bennem hogy vmi vmi friss infó ami elkerült.

Azért is gondoltam, mert a Szent Imre téren meg a sétáló utcában is maszk nélkül van egy csomó ember. Már azt hittem enyhítések vannak, de erről nem találtam infót.

A sportgyaloglás fogalom eddig nem jutott eszembe. Viccesen hangzik. De nálam pont ez a helyzet, egyelőre még nem tudok futni.

2021. ápr. 30. 15:02
 3/8 anonim ***** válasza:

2: vegyél pl. nordic walking botot - azzal is tudod fokozni a tempót, ráadásul a felsőtestedet is megmozgatja.

NEm túl bonyolult megtanulni a használatát.


https://www.youtube.com/watch?v=ZKmBaAgMvvo


Amúgy a kerületi önkormi honlapján nincs semmi infó?

2021. ápr. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

NÉzd, itt az van, hogy parkban/zöldterületen nem kell!


[link]


XXI. kerület:


Csepel teljes közterületén (kivéve a sporttevékenység során, valamint a parkokban, zöldterületeken) kötelező a száj és az orr eltakarására alkalmas maszk viselése.

2021. ápr. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi, én is így láttam. Csak annyi embert láttam maszk nélkül, arra gondoltam hogy vmi elakadás lehet a tájékoztatásban és valójában már nem is kell.

A nordic valking lehet jót tenne, bár remélem enélkül is hamar felépülök. Később nem használnám.

Fiatal férfi vagyok, bár ez a fogalmazásomból nem hiszem hogy érződik. Valószínű a felírt gyógyszerektől elég nehezen fog az agyam. Már csak 2 napig kell szednem őket. Legalább megtapasztalom milyen lehet demensnek lenni. A jövőbben megértőbb leszek a boomerekkel.

2021. ápr. 30. 16:32
 6/8 krwkco ***** válasza:
100%

#4

Ez egy idejétmúlt információ. A 484/2021 kormányrendelet elvette a jogosultságot a polgármesterektől ebben a kérdésben.

Ami most és holnaptól érvényes lesz:

"2. §(2) A települések belterületén, az utcán és a közterületen - az e rendelet szerinti kivétellel - mindenki köteles orvosi maszkot, munkavédelmi maszkot, illetve textil vagy más anyagból készült maszkot (a továbbiakban együtt: maszk) olyan módon viselni, hogy az az orrot és a szájat folyamatosan elfedje."

"3. § (2) Az egyéni szabadidős sporttevékenység során nem kell a maszkot viselni."

2021. ápr. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6: köszi. Nekem egyenlőre a gyaloglásra kell korlátoznom a sporttevékenységet. Ha jól értem akkor ha a Pennybe megyek kell maszk. Ha sportgyaloglok a Penny mellett akkor nem. Ha sportgyaloglok és útközben benézek a Pennybe akkor csak az üzletben kell. XD

Nah ha megint tudok futni akkor mindenhova kocogni fogok. Ezzel letudom a problémát. XD

2021. ápr. 30. 17:20
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
Én se hordok maszkot sport célú séta közben. Igaz, hogy olyan helyen tudok sétálni, ahol alig vannak emberek. Azért ha jönnek szembe, akkor általában felkapom.
2021. máj. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!