Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futókhoz kérdés! Egy hónapja...

Futókhoz kérdés! Egy hónapja kezdtem futni, most már ott tartok, hogy bírom tüdővel, izommal a három kilométert, azonban a bokám iszonyatosan fáj egy-egy futás után. Olyan, mintha a szalag lenne, vagy Achilles?

Figyelt kérdés

Ez javulni fog, ha hozzászokok a mozgashoz, vagy hagyjak fel a futással? Eddig nem sportoltam semmit. Esetleg valami gyakorlat ami segít?

Köszönöm :)



2021. máj. 17. 14:30
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Nekem a vádlim fájt kezdetben oldalt,nem izomláz ,hanem feszült mint a beton.De annyira,hogy meg kellett sokszor állnom mert ordítani tudtam volna. Elmúlt utána magától.Hozzá kell edződni. Rengeteget kell futni,ennyi.Egy idő után hozzászokik a láb,nem tud mást tenni.
2021. máj. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora a súlyod?


Van-e jó futócipőd?


Előtte szoktál bemelegíteni? Utána nyújtani?


Le tudsz guggolni teli talpon? (akár támaszkodva, hogy ne borulj fel?) Vagy csak lábujjhegyen?


Le tudsz ülni "japánülésbe"? (Ez nem olyan, mint a török, a japánt úgy kell, hogy letérdelsz, és úgy ülsz a sarakadra, miközben a lábfejed és a sípcsontod fekszik a földre, nem pedig lábujjakon támaszkodsz.)

2021. máj. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kell hagy pihenőhetet is, és végezz keresztedzéseket is, például pliometrikus gyakorlatokat. És helyeslem a 2-es válaszolót is
2021. máj. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nincs túlsúlyom, a futócipőm jó, mindig bemelegítek-lenyújtok :)


Ezeket mind meg tudom csinálni, szerintem inkább túl laza is a bokám, ezért sikerülnek.

2021. máj. 18. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!