Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Protein-bevitelre ilyen...

Protein-bevitelre ilyen vaníliás túró megfelel szerintetek?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Ezek ilyen túrók, vanília vagy egyéb ízben. Hollandiában lakom és a személyi edzőm ajánlotta, hogy izomépítéshez a túró jó protein-forrás lenne.

Sajnos én nem értek hozzá.


Szerintetek naponta egy ilyen kis dobozzal megfelelne bevinni?



2021. máj. 28. 19:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a cuccok finomak, de méregdrágák, és sokszor tele vannak pumpálva cukorral. Anyagilag és egészségügyileg is jobban jársz, ha veszel sovány-natúr túrót és azt izesíted egy kis édesítőszerrel (pl. erythrit). A túró egyébként tényleg jól felszívódó, jól hasznosuló fehérjeforrás tud lenni.
2021. máj. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
De itt nem drága.
2021. máj. 28. 21:00
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nézd meg az összetevőket. Ne legyen benne hozzáadott cukor, mesterséges aroma, adalékanyag, tartósítószer, meg hasonló káros vacak, amire egy sportoló szervezetének rohadtul nincs szüksége. Ha rendben van, és kint olyan olcsó, neked pedig ízlik, akkor nyomjad!
2021. máj. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Úgy általánosságban a túró jó fehérje forrás, persze nyilván nem az egész napit kell vele megoldani.


Ahhoz képest, hogy erre ráírják, hogy protein, kevesebb benne a fehérje mint egy sima sovány tehéntúróban (10g vs 14g), helyette +3gramm cukor, de az végülis nem vészes, csak miért írják rá hogy "protein".


Kb ugyanott vagy mintha sima sovány túrót vennél és beleraknál kis vaníliát, meg egy kis cukrot. Ha nem sokkal drágább és belefér a cukor az étrendbe, akkor végülis jó ez. Naponta egy ilyen max amiatt vetne fel bennem kérdéseket, hogy mennyi adalék szarság van benne, de arról nem találtam infót (édesítők, ízfokozók, tartosító stb).

2021. máj. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Én ezt találtam az oldal alján:


100 g-ban:


Energia 73 kcal // 312 kJ

Zsírok 0.2

Szénhidrátok 6.9

Ebből cukor 6.7

Fehérje 10

Só 0.1

2021. máj. 28. 21:27
 6/21 anonim ***** válasza:
26%

Hurrá, ez a supplement facts. Te tényleg nem értesz hozzá :D

Az összetevőket/ingredients nézd meg.

2021. máj. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
74%

A benne lévő szénhidrát gyakorlatilag csak cukor. Egy adag 200 gramm, abban 13 gramm cukor van. Az bőven sok, nem kell az neked.

És ez még csak a cukor, tényleg az adalékanyagok a lényegek.

2021. máj. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Hát azt nem tudom hol kell megnézni. De ezt találtam:


[link]


Itt felvan sorolva a "kokos kwark" és a "vanille kwark" is. Azaz kókuszos túró és vaníliás túró.

2021. máj. 28. 21:41
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát én a kedvedért most nem fogok megtanulni hollandul.

Kérdezd meg a személyi edződet. Többek között azért fizetsz neki, hogy ne gyakorikerdesek.hu-ra kelljen ilyen kérdéseket kiírnod. Nyugodtan kérdezd meg tőle, hogy ez megfelelő-e, mert te valami miatt nem akarsz sovány túrót. Nyugodtan mondd neki azt is, hogy aggályaid vannak a hozzáadott cukor és a káros anyagok miatt, és ő majd megmondja, hogy mi a helyzet ezzel a termékkel.

2021. máj. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Google Translate-re gondoltam. Azt hittem evidens.
2021. máj. 28. 21:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!