Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a kung furól?

Mi a véleményetek a kung furól?

Figyelt kérdés
Megéri elkezdeni?

2021. jún. 3. 18:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Elavult edzésmódszerük van, sok technikailag is elavult. Viszont a szó, hogy "kungfu" vagy 1000 stílust takar és mind különböző, úgyhogy nem mindegy, hogy melyikre gondolsz.


De összességében nem nagyon éri meg. Vannak jók, mint például a wudang stílusok, azaz xing yi, baji quan technikailag is jó stílusok és lehetnének körülbelül thaibox szinten, de nincsenek, mert elavult az oktatási módszer. Ugyanez igaz még a choy lee futra is és van még pár ilyen. A többi technikailag is elavult, amellett rosszul van oktatva.


Úgyhogy nemigen éri meg. A rossz oktatás miatt még az amúgy jókon se tanulsz meg bunyózni és annyira meg se edzenek.


Ha harci stílus érdekel, akkor box, thaibox, kickbox, savate ajánlott elsősorban.

2021. jún. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%

a céltól függ.

ha társaságra vágysz, vagy csajokat ismernél meg, ilyesmi dolgok, akkor jó.


ha viszont meg akarsz tanulni embereket hatékonyan rommá verni, akkor arra teljességgel alkalmatlan.

2021. jún. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem akarok senkit sem megverni, csak egy kicsi izmot szerezni. Magyarország többszörösen díjnyertes oktatója oktatná.
2021. jún. 4. 07:23
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi izmosodásra is inkább box, thaibox ajánlott.
2021. jún. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%
Egyébként elképesztően szánalmas a butthurtség az oldalon, hogy az első válasz színtiszta tényeket és valóságot tartalmaz, mégis le van pontozva.
2021. jún. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Izmot akarsz, akkor kondizz. Verekedni akarsz tanulni, akkor küzdj harcművészetet.
2021. jún. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

Szia! Én nagyon régen kung fu-ztam már. Számomra ez nem csupán harcművészet hanem egy kikapcsolódási mód és stresszlevezetés is egyben. Én ajánlom neked ezt az irányt. Mivel nem csak a külső de a lelki erőd is nőni fog. Nekem nagyobb önbizalmam lett például. Illetve ha a stresszt leakarom vezetni akkor választok egy erre való légzésgyakorlatot. Illetve ne félj attól hogy nem fogsz erősödni, mert fogsz. Illetve attól se kell félned hogy ha véletlen arra kerülne a sors hogy nem fogod tudni magad megvédeni, mert meg fogod. Ha magárol a kung fu-ról szeretnél többet tudni akkor tessék itt egy link: [link]

Ezen a linken megnézhetsz nagyon sok videót. Illetve nagyon sok mindenről írnak még. Illetve mint az gondolom már feltűnt hogy ez egy iskolának a honlapja. Megtudod nézni a képzéseket is ha gondolod és az árakat is. Érdemes elolvasni miket írnak a mesterekről mert szerintem nagyon érdekes az is. Remélem hogy úgy döntesz hogy ezt a harcművészetet választod.

2021. aug. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Már elkezdtem, és ahová járok a barna övhöz körülbelül 6-7 évet kell edzeni és ők olyan jól tolják, hogy simán elvernének bárkit, aki az utcán megtámadja őket :D
2021. aug. 10. 00:06
 9/12 A kérdező kommentje:
Pedig a barna öv azért a rangsor alján helyezkedik el :D
2021. aug. 10. 00:08
 10/12 Thunderfairy ***** válasza:
49%
Kung fu esetén nincsenek övek. Karate esetén vannak övfokozatok. Ha te 6-7 év alatt még csak a rangsor alján vagy akkor sajnálom hogy oda jársz.
2021. aug. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!