Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi az alap a fekvőtámaszok...

Mennyi az alap a fekvőtámaszoknál vagy a felüléseknél?

Figyelt kérdés

elkezdtem egy kicsit mozogni mert már rám fér és elkezdtem fekvőtámaszozni,felülésezni,futni stb...

lehet hogy mások nem számolják hanem időre mérik, hogy mennyi fekvőtámaszt nyomnak le vagy csinálnak felülést.

legtöbben azzal hencegnek, hogy lenyomnak 80 fekvőtámaszt és nem bír csak 20-at és engem irritálnak az ilyen hencegős emberek.

nem vagyok fizikailag erős alkat 30 fekvőtámasz és 20 felülést tudok megcsinálni és egy 400m-es pályát elég ha végig tudom futni.

az volna a kérdésem, hogy mennyi az alap amit meg kéne tudnom csinálni?

21/f



2021. jún. 9. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért 400 méter elég cirka futásból. A fekvő korrekt, a felülést lehetne még tornázni.


Katonai fizikai felmérésre szokták mondani hogy 30-35 fekvő, 40 felülés és 17 perc alatt 3200 métert lefutni kb a bekerüléshez elég.

2021. jún. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mire kell. Mint ahogy írták vannak olyan helyek, mint a katonaság, ahol van egy alap követelmény.


Ha csak úgy magadtól hobbi szinten csinálod, akkor nincs alap, mivel mindenki más edzettségi szinten van, más a testsúly stb. Ha most kezdesz edzeni, akkor nyilván nem rossz, neked ez az alap, kezdésnek ennyi megy. 2 hónap múlva már több fog menni, akkor még majd az lesz számodra az alap.

2021. jún. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Sunshinedoll ***** válasza:

Nincs ilyen, amennyit meg tudsz csinálni szabályosan. Van, akinek 80, ha neked 1, akkor 1. Legközelebb majd lesz 2 meg 3.

Hacsak nem valami felvételire kell.

2021. jún. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Hat 5x30 1 perces pihenokkel az kb alap, de inkabb nehezitsd sullyal
2021. jún. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
És szabályos az a 20 fekvő? Mert ha 400at alig tudsz lefutni kétlém, hogy szabályos az a 20 fekvő
2021. júl. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!