Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen futócipőt vegyek?

Milyen futócipőt vegyek?

Figyelt kérdés
Most kezdek majd megint futni, tavaly nyáron is futottam. Akkor adidas cipőm volt, de az már nincs a legjobb állapotban. Mi alapján kell futócipőt választani?

2021. jún. 14. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
Ne márka alapján válassz, hanem ami kényelmes. Én 20 ezret szántam rá, de nem a márkát néztem. Ha több boltba bemész az se baj.
2021. jún. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
12%

Futócipőt csak futócipőboltban szabad venni! Ott elvégezhető a szükséges lábállásdiagnosztika és az alapján megmondják, hogy melyik cipőt vedd meg.


Áruházi, piacos stb cipő felejtős!

2021. jún. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
82%
Először is azt nézd, kényelmes-e. Aztán fontos, hogy hol szeretnéd használni. Ha viszonylag kezdő vagy, aszfalton érdemesebb olyan cipőben futnod, aminek erős a csillapítása. Érdemes ranézned a heel to toe dropra, ha volt valaha térdproblémád, akkor kis sarokmagasítású (0-6 mm), ha boka vagy vádli problémáid voltak, akkor nags sarokmagasítású cipőt érdemesebb venned (8-12 mm), de általában a legtöbb 8-10 mm, ami nagy valószínűséggel meg fog neked felelni. Lábállás szempontjából tudományosan cáfolt elmélet, hogy pronáló lábra pronáló cipő kell, úgyhogy mivel kezdőként nem szoktál hozzá semmilyen futócipőhöz még, célszerű neutrális cipőt választanod.
2021. jún. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!