Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aikido vagy Wado-Ryu Karate?

Aikido vagy Wado-Ryu Karate?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A közelemben Aikidora vagy Wado-ryu karatéra van lehetőségem. Melyiket érdemesebb elkezdeni szerintetek?

/Esetleg Kyokushin karatéra tudnék még menni, de az nagyon sok utazást venne igénybe/



2021. júl. 11. 23:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Mindenképpen a wado-ryu.
2021. júl. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%

Mindenképpen egyik se. Ha sportolni szeretnél, akkor olyan mozgásformát válassz, aminek több sportértéke van, mint egy óvodai gyermektornának. Ezeknek a Távol-keleti cuccoknak a hagyományőrzésen és a spiritualitáson kívül semmi létjogosultsága nincs, csak ezeket a stílusokat mindig nagyon jól el lehetett marketingelni Európában, mert sok a laikus.

Igazi értékkel bíró sportokat (akár küzdősportokat) most nem kezdek el sorolni, találd fel magad. Ha bokszolni/birkózni/judózni nem akarsz, akkor inkább menj el röplabdázni, focizni, kosarazni, futni, úszni, biciklizni, görkorcsolyázni, csak ezeket az ázsiai bullshiteket kerüld el, ne támogasd őket a pénzeddel.

2021. júl. 12. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Wado-ryu. 12 éve csinálom. Én nagyon szeretem. Ahogy mondták előttem főleg a belső része miatt. Nem csak sport, ha magyarországi szinten jó oktatód van akkor nem csak sport.
2021. júl. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Thunderfairy ***** válasza:
80%
Én csalódtam a karatéba pedid kyokushinoztam. Szerintem nem érdemes karatézni, inkább valami küzdősport ha ez érdekel.
2021. júl. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Thunderfairy:

Magyarországon nem nagyon találsz normális küzdősportot, stb. Azok is ugyanúgy elő van adva, mint a Karate és társai, normálisat találnod ugyanolyan lehetetlen. Thai Boksszal és társaival se kell jönni, fővárosban meg nagyvárosban persze, hogy találsz normálisat, de vidéken sok olyan thai boksz klub van, ahol az 5 éve ott edzőket a Shotokan Karatesok meg a péknek tanuló szakmunkások csomagolják össze pillanatok alatt.

2021. júl. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Thunderfairy ***** válasza:
100%
A Shotokan karatésok biztos nem. Egyszer voltunk edző táborba összevonva a Shotokan karatésokkal. Semmi erőnlét, edzés előtti fegyelem is nulla volt. A shotokanosok nagyon gyengék erőnlétileg de a technikai kivitelezést szépen csinálják. Ha már le kell nyomnia egy shoto-snak 40-50 fekvőt akkor már falfehére sápad még a fekete őves is. Thay-on azért lát ellenfelet meg küzdelmet is az ember szerintem.
2021. júl. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%
Kyokushin az nagyon jó. Full contact karate. Ha fiatal vagy akkor azt. Ne vacakolj szar karate változatokkal.
2021. júl. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
6: Hát pedig vannak bőven olyan Thai Boksz klubok, ahol egyetlen egy Shotokanos elverne bárkit. Pont ez a lényege, hogy annyira hígfos sok helyen a thai box. Ez csak ilyen GYIKes városi legenda, hogy mindenhol jó. Legtöbb klub abból él, hogy kijelenti ők igenis Muay Thai klub, annak ellenére, hogy semmi közük a Muay Thaihoz meg bármilyen reális küzdősporthoz.
2021. júl. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Thunderfairy ***** válasza:
87%
Kedves 7-es. Nem jobb a Kyokushin sem a többinél. Anyi az egész hogy testileg ha jobban birod mint az ellenfél akkor nyersz. Mindegyik karate társam otthagyta a kyokushint miután küzdősport ellen is felállt ringben. Technikás, rutinos küzdő kyo-ba nem leszel. Annyi az egész hogy testileg birod és nem ütnek le testen.
2021. júl. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
14%

"Annyi az egész hogy testileg birod és nem ütnek le testen."


Mármint ők nem ütnek le. Mivel amint jön valaki, aki ütni is tud, bever egy olyan májashurkát, hogy padlót is fognak. :D Jó a testedzés és kell is, de ha egy jó ütés bemegy májra, azt nem állítja meg semmi.

2021. júl. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!