Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kikapcsolt állapotban elvileg...

Kikapcsolt állapotban elvileg kigyulladhat-e, felrobbanhat-e az elektromos rollerek akkumulátora?

Figyelt kérdés
Régebben egy olyan videót láttam, ahol egy parkolóban álló lévő elektromos autó akksija gyulladt ki - később ugyanezt elektromos rollereknél is láttam. Nehezen képzelem el, egy akkumulátor álló helyzetben, több órás pihenőidő közben gyulladjon ki, és robbanjon fel, hiszen ilyenkor nem hevül fel a használattól, viszont elvileg bekövetkezhet ilyen baleset? Ha pl. kikapcsolt állapotban otthon hagyom a rolleremet, történhet valami az akkumulátorra, amíg nem vagyok otthon? Tegnap este pl. ki volt kapcsolva, és kb. 10 percenként pityentett egyet... azóta nem merem otthon hagyni...

2021. júl. 13. 12:58
 1/7 Pekka ***** válasza:
55%

A válasz mindkét kérdésre:igen.

A lítium akkumulátorokban egy nagyon vékony ion-membrán fólia választja el az anódot és a katódot. Ez a fólia mechanikailag nagyon érzékeny, akár magától is (!!!) képes a fólia átszakadni, és az akku spontán zárlatba megy, robban, akár a vele párhuzamosan kötött akkukat is zárlatba viheti és így felrobbanthatja.

Kigyulladáskor kb. 2-5 másodpercig intenzív szúrólánggal ég, ha nincs rögzítve az akku, akkor rakétaként röpköd majd össze-vissza. Utána még 15-30 másodperc, mire az összes műanyag kiég az akku belsejéből. Ennyi idő alatt még egy porral oltót sem lehet lekapni a falról.

2021. júl. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez elég ijesztően hangzik... (köszönöm a választ!)
2021. júl. 13. 16:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Legutóbb ebbe haltam bele, felrobbant alattam egy roller és darabokra robbantam.

Szerencsére a korházban össze tudtak heggeszteni. De a hangkártyámat nem rakták vissza. :( Nem hallok semmit se

2021. aug. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Maradtál volna ezzel a válasszal a troll-birodalomban valahol a Skandináv-féliszigeten...
2021. aug. 9. 12:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Amúgy ez nem rossz ötlet :O

Köszönöm! 🥰

2021. aug. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nincs mit :)
2021. aug. 9. 12:07
 7/7 A kérdező kommentje:
Én is köszönöm a választ! :)
2021. aug. 9. 12:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!