Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fogyás céljából ma elkezdtem...

Fogyás céljából ma elkezdtem futni. Tanácsok?

Figyelt kérdés

180cm és 104kg vagyok, szeretnék lemenni 85-90kg-ra. Ma voltam először futni, de inkább a futás-sétálás közös szörnyszülöttjét sikerült összehoznom (3km 26 perc alatt). Elég hamar kifáradtam, ezt esetleg ki lehet tolni? Vagy csak idő és gyakorlás? Mivel lehet elkerülni, hogy az ízületeim tropák legyenek?

(Tudom, hogy a futás nem elég a fogyáshoz, kell a kaloriadeficit.)

Minden tanácsot szívesen fogadok!



2021. júl. 16. 18:09
 1/3 anonim ***** válasza:

1. elsőre ne fuss max sétál, túlsúllyal ne igazán jó futni (főleg hogy van rajtad vagy 20 kiló extra) ezzel elkerülőd a térdeid elb.szasát.

2. sétálj naponta egy - két órát

3. reggel vagy este csináld ne a melegbe.

4. legyen nálad mindig elég víz.

2021. júl. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%

15-20 kiló plusszal nem futkároznék, nem tesz jót az ízületeknek. Majd amikor 10 alatt vagy, +8 kg körül.


Amúgy 3 km 26 perc alatt, első alkalommal teljesen jó, én 1 km-t ha bírtam mikor ekkora felesleg volt rajtam...Természetesen ez sokat fog javulni idővel (fokozatosan), de az még arrébb van.


Maradj a sétánál inkább, tempós gyaloglás, kerékpározás ajánlott még vagy úszás, emellett mindenképp kell a megfelelő étrend. Ne akarj azonnali eredményeket, mert nem fog menni és a motivációdat is letöri. Hónapokkal számolj, kis lépésekben tűzz ki célokat és mérleg helyett mérőszalaggal érdemes mérni a változást.

2021. júl. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hozzá kell magad szoktatnod de csak lassan. Eleinte csak sétálj tempósabban nagyokat és ha lesz látszatja akkor szép lassan fokozatosan elkezdhetsz futni. Az egyik nap 2-3 perc következő nap 5 perc és így tovább fokozatosan
2021. júl. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!