Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Legjobb küzdősport önvédelemre...

Legjobb küzdősport önvédelemre utcai szituációban?

Figyelt kérdés

Pár napja egy szórakozóhelyen összefeszültem egy sráccal. Nagyon verekedni akart, de szerencsére el tudtam kerülni a bunyót. Azóta rengeteget gondolozom azon ami történt, és teljesen elvette az önbizalmamat. El akarok kezdeni egy küzdősportot, amivel meg tudom magamat védeni utcai szituációkban is.


MMA-n gondolztam, de azt olvastam itt, hogy ahol kezdő MMA oktatás van, az csak szar lehet és, hogy inkább kezdjek el Muay Thai/Thai Boxolni és később BJJ-zni a földharc miatt, ha meg akarok tanulni MMA-zni.


Ki is néztem egy Thai Box termet a közelemben, de közben apám azt mondta, hogy inkább Judozni menjek, mert egy Judos bármikor lever egy Thai Boxost, "mert az ufcben is mindig a profi judosok nyernek leszorításokkal". Ebben lehet, hogy igaza van, de nem hiszem hogy 1-2 év Judo tudással meg tudnám magamat védeni egy 1-2 éve Thai Boxoló ellen. Attól félek hogy 1-2 év Judo tudással nem tudnék használható leszorítást alkalmazni egy olyan emberrel szemben aki közben szétver.


Mit gondoltok, mit érdemes elkezdeni 0 küzdősport tudással?

Ha számít, akkor 195 cm magas vagyok, 75kg, 18 éves.



2021. júl. 20. 00:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
Utcára sima box + judo/birkózás.
2021. júl. 20. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
70%
Judo magában nem mindig elég utcai verekedésre
2021. júl. 20. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%
Pisztoly
2021. júl. 20. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
64%
Futás.
2021. júl. 20. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%

3

Az alábbi csak:

Élest nagyon nehéz megszerezni

Gázpisztoly meg nuku

4

És az támadó gyorsabb?

2021. júl. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

AZ legjobb földharcc mma!

Keress másik küzdősport tanítót!

2021. júl. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%
Nem mondtad el a részleteket, de ha valaki nagyon verekedni akar veled és el tudod kerülni a bunyót, azt én nem nevezném kudarcnak. Persze ha úgy ért véget, hogy előtte térdeltél és a cipőjét nyalogattad, az más téma :D
2021. júl. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyik küzdősport sem utcára való... ellenben mind jó lehet, mivel a kötözködős egyének a legtöbbször semmi bunyó gyakorlattal nem rendelkeznek... max ha már élőtte is kocsmaibunyóztak.

Amúgy leggyorsabban box-ban, kick-boxban, cselgáncsban, thaibox, kempo, kb ezekben lehet a leggyorsabban hasznos tudást elérni.

2021. júl. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Utcára? Semmit. Nem filmekben vagyunk, az ilyen diszkós összeszólalkozások azzal szoktak végződni, hogy szerencsés esetben is az oldalba áll bele úgy a kés, hogy nem életveszélyes. Szerencsétlenebb esetben vagy egyből szíven szúrnak vele, vagy az oldaladba szúrják úgy, hogy egyből létfontosságú szervet érjen és meghalj.

Pont azzal tettél a legjobbat, hogy elkerülted a bunyót. Ez az "álljunk le bunyózni, mert belém kötöttek" felfogás a lehető legrosszabb. Alapból elég úgy eltalálnod, hogy rosszul esik el és beveri a padkába a fejét vagy bármi és máris mész a börtönbe véletlen emberölélésért vagy súlyos testisértésért is csak felfüggesztettet kapsz.


"MMA-n gondolztam, de azt olvastam itt, hogy ahol kezdő MMA oktatás van, az csak szar lehet és, hogy inkább kezdjek el Muay Thai/Thai Boxolni és később BJJ-zni a földharc miatt, ha meg akarok tanulni MMA-zni."


1. az itteni kommentek 95%val ne foglalkozz, mert a legtöbb az baromság. Attól, mert van valahol kezdő MMA oktatás az nem szar hely, hanem annak kell lennie az alapnak mindenhol. Te MTzhet, BJJzhetsz 5 évet is, MMAban akkor is röhögve elvernek. Nem annyiból áll az MMA, hogy fogsz tanulsz két stílust aztán jó napot. Hiába tanulod az MT + BJJ párost, ha nem tudod kombinálni őket. Főleg úgy, hogy a BJJ évek óta csak szenved, konkrétan alig tanulnak földre viteleket. Már nem UFC1-es időket írunk, hogy elég, ha levisznek és ott lefojtod. MMAban ma már mindenki földharcol és BJJzik, önmagában már semmit se ér a BJJ tudás amatőrök között is.

Pont ezért kell az MMA edzés, ahol felkészítenek az ilyenekre. Meg, ha BJJzel akkor alaphangon legalább félévet csak a földrevitelek edzésével foglalkoznod kell.

Ja, abból kiindulva, hogy diszkóban történt majdnem a bunyó egyértelmű, hogy elmúltál már 11-12 éves. Magyar Judo klubok 90-95% már szóba se áll veled emiatt, mert az olimpiára való felkészüléshez már túlkoros vagy.

2021. júl. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
95%

2001-2013 közt az ejszakában dolgoztam, részem volt nem egy összetűzésben, bunyóban, a többtucat alkalomból 2szer találkoztam késsel, akkor sem tudta aki fogja, hogy mit csinál...

Igen ez az élet, nem pedig a híradó... a legtöbbször az utcai kocsmai szituációkból nem sül ki semmi... max egy brutális másnaposság.

2021. júl. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!