Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futhatok még? Lehetséges,...

Futhatok még? Lehetséges, hogy nem rontana tovább a lassú, fokozatosan emelt futás, kocogás? Chi-futás esetleg?

Figyelt kérdés
Ötös, ágyéki csigolyám hátracsúszott fél centit. Folyamatos az idegfájdalom vagy sajgás farban, combban, néha tovább lefelé. Gyógytornázok a tanultaknak megfelelően minden nap.

2021. aug. 14. 23:42
 1/8 A kérdező kommentje:
Hátha fontos, 42 éves, 180 centis, 90 kilós férfi vagyok. 5évvel ezelőttig teljesítettem néhány Félmaratont, azóta kicsit szétesett az életem és a futás elmaradt. 30 éves koromban kezdtem futni nulla sportmúlttal, pajzsmirigy probléma miatt.
2021. aug. 14. 23:55
 2/8 anonim válasza:
Ezt talán az orvosodtól kéne megkérdezned, nem a gyakoritól.
2021. aug. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha engem kérdezel azzal csak rontanál a helyzeten, de én nem vagyok szakértő. Kérdez valakit aki tényleg ért a gerinchez pl az orvosod.
2021. aug. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Természetesen az orvost és a gyógytornászt is többször kérdeztem, de nem tudtak pontosat mondani. Nem futó egyik sem. Gondoltam, jár valaki hasonló cipőben. A chi-futásról meg lövésük sincsen. Ezért sem tettem az egészség topikba.
2021. aug. 15. 09:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem írtad le, hogy mikor és hogyan történt a sérülés. Gondolom, hogy viszonylag friss a dolog (max. néhány hetes).

A jó hír az, hogy idővel az ilyen elcsúszások nagyjából korrigálódnak (az itteni cikk szerint általában egy éven belül):


[link]


Amíg van fájdalom, addig csak gyógytorna menjen. Aztán a fájdalom megszűnése után a helyedben csak szépen lassan kezdenék el újra futni, de úgy, hogy folyamatosan egyeztetek a szakorvossal.

Egyébként valószínűleg teljesen meg fogsz gyógyulni.

2021. aug. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
4 év folyamatos terhelés. Beteg fiam emelgetése, kevés alvás, éjszakai küzdés, forgó mozgások Stb. Porcok elkoptak kicsit, csigolya meg hátra csúszott. Sajnos nem egyszeri trauma vagy butaság miatt lett.
2021. aug. 15. 16:39
 7/8 anonim ***** válasza:

#6


Értem, ez így nehezebb esetnek tűnik, de szerintem nem reménytelen. Mindenképpen tartásjavító gyakorlatokat kellene végezni, mert hosszabb távon szerintem az oldaná meg a problémát, ha sikerülne javítani a tartásodon.


Itt van néhány videó, talán találsz bennük valami újdonságot:


https://www.youtube.com/watch?v=Dp7bO6Pqu94


https://www.youtube.com/watch?v=lCaJHXg9Tws&t=328s


https://www.youtube.com/watch?v=MYDI1LNwnAI

2021. aug. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7 Köszönöm!
2021. aug. 15. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!