Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Küzdősportok alapjai?

Küzdősportok alapjai?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az elmúlt napokban 2 kérdést tettem fel, ami elméleti, filozófiai kérdés kicsit a küzdősportok/harcművészetek terén. Magam is hosszú ideje űzöm, de filizofálgatni és beszélgetni mindig szerettem róla. Voltak erre barátaim, csak a felnőtt lét ugye elsodorja az embereket. Munka és az iskola, ezért teszek most fel ide egy kérdést. Hátha kapok normális választ is.


A harcművészetek alapja a láb és az azokban rejlő erő, hajlékonyság? TUDOM, HOGY SOK ALAPJA VAN EGY HARCMŰVÉSZETNEK! Mint a fizikai és mind a szellemi. De itt arra gondolok, hogy akár egy ütés, akár egy társ ledobásához, akár egy rúgáshoz erős lábakra van szükség. Ami egyszerre érős, hogy kiemeld a társad, de laza is, hogy simán fel menjen egy rúgás a partnered feje magasságáig. A bokszoló ütése is a lábnál kezdődik és onnan indul az energia, ami az öklén keresztül fog távozni.


Szerintetek is hasonlóan van?



2021. aug. 28. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Minden küzdősportnak a lábmunka az egyik legfontosabb alappillére, ha nem a legfontosabb. Kivétel nélkül.
2021. aug. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy 1-es írja és miért? Mert minden azon múlik, hogy hogy helyezed a súlypontod, az pedig lábmunka. Illetve, hogy hogyan pozícionálsz, ami megintcsak lábmunka.
2021. aug. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Királyok vagytok, hogy rendes választ küldtök. Ha nem is lett volna igazam, de rendesen írtatok legalább
2021. aug. 28. 14:39
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A fegyencedzésben a láb edzése fejezetben is pontosan ugyanezt fejtegeti az író. Ő addig megy, hogy nem csak a küzdősportok, hanem minden mozgás alapja az erős láb.
2021. aug. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Küzdősportok és harcművészetek alapja a jó alapállás. Mindenkinek máshogy van, de egy a lényeg, jól tudjon abban mozogni. Főleg a harcművészetekre jellemző, hogy a tanulóra rákényszeríti a mestere a neki nem természetes alapállást, és hiába van erős lába és még laza is, nem tud abban rendesen haladni, mozogni, mert az nem az Ö test felépítéseséhez való.

Minden alapállásnak az alapja a sanshin. Sanshinból órákat, napokat lehetne beszélni, akkor sem lesz jó, arra rá kell érezni. Nem lehet elmagyarázni, hogy hogyan kell felcsavarni a lábakat, csípőt hogyan kell előre billenteni de mégsem billenjen előre, hogyan tudod a fordított légzésben mégis lazára venni stb stb.

2021. aug. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És mit jelent a sanshin? Még nem hallottam ezt a kifejezést. Esetleg linket tudnál? Googliztam, de nem találtam semmit.
2021. aug. 29. 10:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, sanchin. Igy már rátalálsz.
2021. aug. 30. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!