Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A chess.com on elért értékszám...

Maldoror kérdése:

A chess.com on elért értékszám az ÉLÖ ponttal egyenértékű?

Figyelt kérdés

2021. aug. 29. 22:41
1 2
 1/11 Baluba ***** válasza:
100%
Az ÉLŐ pont egy számítási rendszer. Igen, chess-com is ÉLŐ rendszert használ. Nem, a chess.com ÉLŐ nem egyenértékű a hivatalos FIDE ÉLŐ ponttal, se klasszikus, se rapid, se blitz kategóriában.
2021. aug. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az ott elért eredményemnek akkor semmi köze a FIDE élő ponthoz?
2021. aug. 29. 23:01
 3/11 Baluba ***** válasza:
100%
Nyilván van korreláció a kettő között, hiszen mindkettő valamilyen formában sakktudást mér. Ha rákeresel, találhatsz néhány formulát, hogy chess.com ratingből hogy lehet megbecsülni a FIDE élőt, de alapvetően ezeket külön kell kezelni.
2021. aug. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ma délelött játszottam egy bácsival órával, az első partit nyertem, mert "leesett" az órája (3 perc), a másodikat (5perc) feladta 2 tiszt hátrányból

Állítása szerint 2000 az ÉLŐ pont értéke.


A ches.com-on 1300-1400 a max pont értékem 3500 játék alatt.

Ott a 2000 pont értékű játékosoktol egyértelműen kikapok.


Honnan tudhatom meg a hivatalos érték számomat?

2021. aug. 29. 23:13
 5/11 Baluba ***** válasza:
100%

[link]


Ez alapján 68% eséllyel valahol 1300 és 1600 között van a FIDE élőd. Hivatalos élőt csak hivatalos versenyeken való részvétellel szerezhetsz.

2021. aug. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Thunderfairy ***** válasza:
Kedves 5-ös hozzászoló. Ez a ELO felbecslés van magyarul is valahól?
2021. aug. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Thunderfairy ***** válasza:
0%
Egyébként szerintem azért ELO (élő) mert élő emberek ellen versenyeken szerzik. Bár ezen én is gondolkodtam hogy ha a mobilos sakkon elverem az 1500-as ellenfelet, programot és nem embert, akkor lehet e legalább 1400 az ELO-m. Azért vonok le 100 pontot becslésnél mert nem ember elleni élő mecsen játszok hanem program ellen.
2021. aug. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Teljesen jól érthető fordítást generál a chrome googlee fordítója.
2021. aug. 31. 19:25
 9/11 A kérdező kommentje:

Élő-pontrendszer


Nevét Élő Árpád magyar születésű amerikai fizikaprofesszorról kapta.


[link]

2021. aug. 31. 19:29
 10/11 Baluba ***** válasza:
@6: Ha arra gondolsz, hogy vannak-e itthon versenyek, akkor természetesen igen, gyakorlatilag minden szinten. Magyar nyelven azokat az infókat, amit az előbb linkeltem, nem fogod megtalálni. Ha nem akarsz élőben, táblánál játszani, akkor a chess.com vagy lichess.org van magyar felülettel is, próbálj meg valódi ellenfelek ellen online játszani, és akkor lesz chess.com/lichess ratinged, amiből meg lehet becsülni a FIDE élőt. Sakkprogramok ellen játszva nem lehet jól megbecsülni az élőt.
2021. szept. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!