Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit kell magammal vinnem? Hol...

Mit kell magammal vinnem? Hol tudok vad kempingezni, ahol nem veszélyes? Mire kell odafigyeljek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék vadkempingezésbe segítséget kérni.

2021. szept. 28. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nincs olyan hely, ami garantáltan teljesen veszélytelen lenne, pláne éjjel, amikor előjönnek az állatok. Vagy rosszindulatú emberek.
2021. szept. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én bringával szoktam, magyarországon, előre eltervezem az útvonalat, és kinézem, hogy hol fogok letáborozni, ha lehet informálódok a helyiekről, pl cigányokról ilyesmik.

Általában erdőt keresek, előre térképen kinézem, főút mentén térek be, olyan helyen, ahol nincs bevezető út, és lombozattól függően 50-100méterrel bemegyek.

Ha megoldható, nem használok mást, csak függőágyat, szúnyoghálósat, tűzet nem gyújtok, gázos tábori rezsót használok ha főzni akarok, nem szemetelek, es ottartózkodásom alatt csendben vagyok, ilyen helyen napnyugta után, .ég soha nem találkoztam emberrel.

Olyan már volt, hogy vaddisznómama és kicsinyei alattam buliztak fél éjszaka, de elaludtam, reggelre pedig eltűntek a kajámmal együtt :)

2021. szept. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem és sátrat miért nem jó használni? Illetve jobb ha többen megyünk ilyenre? Igaziból én az állatoktól és az emberektől tartok, de kipróbálnék egy ilyen kempingezést a szabadban. Meg olvastam, hogy medvék is vannak már az erdőbe nem tudom, hogy igaz. A wc-zési lehetőséget, hogy célszerű megoldani?
2021. szept. 28. 20:03
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha többen vagytok az mindenképp jobb. Én ugyan még nem voltam vadkempingezni, de egyszer egy erdős részen jött rám a szükség éjszaka, ezért kiszálltam a kocsiból. Nem lett semmi bajom, de amikor utána továbbhajtottam, kb. fél km. után az út szélén a fényszórótól megcsillant egy szempár. Gondolom róka volt, örültem, hogy nem ott álltam meg :)
2021. szept. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem kicsit azért nomád az erdőbe hugyozni vagy nagy wczni nem?
2021. szept. 28. 20:29
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Számomra a sátor macerás, egy függőággyal sokkal könnyebb bánni, nameg nyáron a levegő is jobb, mint egy telefingott sátorban.

Arról nem is beszélve, hogy egy sátorhoz olyan terület is kell, egy függőágyhoz meg csak 2 fa.

Az állatoktól nem kell félni, félnek azok tőled annyira, hogy konkrétan örülhetsz, ha látsz... és nagyon az emberek srm mozognak éjszaka erdőkben, még a vadádzat is tilos napnyugta után 1 órával és napkelte előtt 1 óra között. Medve pedig tudomásom szerint jelenleg 1db kóborol valahol eszakon, én annak is max örülnék ha lathatnám... nem akar az téged bántani...

Az erdőben wc-zés .eg egy teljesen természetes dolog, csak lehetőleg ne túrista ösvényen csináld.

2021. szept. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!