Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen gyakorlatok vannak...

Milyen gyakorlatok vannak fenékre és combra, ami nem terheli a térdet?

Figyelt kérdés
Tehát guggolás és kitörés, amiket régen csináltam, kilőve.

2021. okt. 21. 21:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezek nélkül nehéz lesz. Egy ízületvédő nem ártana. Konditeremben csigás géppel tudsz esetleg (combhajlító).
2021. okt. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 MadSeal ***** válasza:

Nem is tudom, szerintem nincs értelme elhagyni a guggolást. Ha nagyon fáj még rúd nélkül is a guggolás, értelemszerűen konzultálni kell egy orvossal, mert akkor nem kicsi a gond. Viszont ha nem olyan vészes, akkor próbáld meg kitapasztalni azt a mélységet és lábpozíciót, ami a legkevésbé okoz fájdalmat. Alapos belemegítés, dinamikus edzéselőtti nyujtás, lépcsőzetes bemelegítő ismétlések lehetőleg kisebb ugrásokkal, akár egy 7mm-es térdgumi is segíthet. Ha kisebb súllyal szeretnél dolgozni, akkor ajánlom a 3-0-1-es tempo guggolásokat, akár az ismétléseket is feljebb viheted, hogy elérd a kívánt RPE-t.

De ha pl sehogy se jó a guggolás, le lehet a lábat edzeni szépen lábtolón meg Hack squattal is. Tehetsz rá gumiszalagot is, hogy az alsó ponton segítsen be egy kicsit, ha pl. ott jobban fájna. Persze a hajlítót és a farizmot le lehet edzeni merevlábas felhúzással is, viszont a feszítőt ha rendesen le akarod edzeni, ott mozognia kell a térdnek.

2021. okt. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!