Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » NASCAR mitől ennyire izgalmas?

NASCAR mitől ennyire izgalmas?

Figyelt kérdés
Sose értettem, hogy miért imádják a NASCAR-t, mivel csak ovális pályán megy, és semmi izgalom. Összehasonlításképp a F1 az sokkal izgalmasabb (nem kéne részletezni miért, úgyis sokan tudják), de a NASCAR, ahol körbe körbe mennek az autók. Ennyi erővel a lóverseny izgalmasabb.

2021. nov. 3. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nos az autók, ha jól tudom 300 körül mennek, ha itt bárki is hibázik, akkor akár meghalhat is, de aki merész sokat nyerhet is. Az egész egy taktikai csata, akár balesetek alkalmával is bárki nyerhet sokat, mondjuk azzal, hogy kijön kereket cserélni, ezen felül tegyük hozzá, hogy a körpályánál körben ül a közönség, mindenki mindent lát azon a több focipálya méretű pályán, míg F1-nél például ezt nem tudod kivitelezni, ráadásul hang is eszméletlen, meg a körítés is.+1 infó: NASCAR nem csak körpályán megy, vannak normál versenypályás futamok is, amik azokkal az autókkal elég meredeken néznek ki!

[link]

2021. nov. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"(nem kéne részletezni miért, úgyis sokan tudják)"


De kéne, mert erről szól a kérdés.


A választ leírták: az az érdekes benne, hogy ezt a szabad szemmel faék egyszerűségű versenyszámot (egy ovális pályán kell menni, nem összetörni magadat és lehetőleg a másik előtt célba érni) hányféle taktikai megközelítésben lehet próbálni megnyerni. Illetve hogy a taktikai elgondolásokat ki milyen jól tudja kivitelezni.

2021. nov. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Megvan a Nascar-nak is a maga szépsége. Én sokkal szívesebben nézem azokat a gépeket egy oválon, mint az indycart, bár egyiket sem nézem rendszeresen. Nem is szeretem annyira, olyan kihalt a hangulat sokszor. Mintha egy szabadedzést néznék, üres lelátók...

Az F1 teljesen más (technikailag meg összehasonlíthatatlan), 400 000 néző volt kint a 3 nap alatt Texasban, olyan volt a hangulat is, igazi parádé volt. A futamon alig volt előzés, mégis mindenki boldog volt a futam után. TV-n keresztül is eszméletlen hangulatot ad a nézősereg a versenynek.

2021. nov. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%
Mert az amerikai a show-t, a giccset keresik mindenben. Emlékszem mimor Alonso miatt belenéztem az Indy500-ba... Javában ment a futam, erre több ezer ember a pálya közepén bulizott valami DJ parádéjára. A Nascarban van nagy motorhang, sebesség, balesetek, dráma, reklámok. Ez pont elég egy átlag amcsinak.
2021. nov. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az indy500 más kategória. Az az autósport triplakoronájának egyike - Le Mans 24, Indy 500, Monacoi Nagydíj. Jó show szokott lenni. A TV nézettsége 10 szeres a többi indy futaménak, és a nézőtér is tele van, nem úgy, mint a többi versenyen, ahol full üres minden.

Bár, most az amcsi autósportok eléggé süllyednek. Az F1 viszi oda a futamokat, múltkor nézőrekord született, jövőre Miami futam, 40 perc alatt elkeltek a jegyek, amíg az indycart a kutya sem nézi manapság, az Idy500 tv nézettsége harmadára esett vissza, a Nascarban pedig szintén most volt Texasban futam, és ők is panaszkodnak, hogy az F1-re mentek az emberek, amíg ők üres lelátók előtt versenyeztek szomorúan emiatt.

2021. nov. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Az F1 a világ legunalmasabb sorozata. Attól mertaz izgalom hiányát fogalmatlan celebek meghívásával kompenzálják csak rosszabb lesz sz egész. Másról sem szól egy közvetítés, hogy a garázsokban kóválygó celebeket mutogatják akik azt se tudják hol vannak, közben a pályán nem történik semmi.
2021. nov. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A színvonal és az izgalmasság nincs egymással arányban. Sőt, általában minél gyengébb egy sorozat annál izgalmasabb. Egy mini helyi bajnokság, sokkal kiszámíthatatlanabb, ahol minden futamon más nyer, és 2 millió előzés történik 10 perc alatt, mégse érdekel senkit. Az amerikai sportokkal is ugyan ez van, csak nagyban.

Az F1 más, mert ide már csak kirostált versenyzők juthatnak, mivel nem autót kell vezetni, hanem űrhajót. Az autó konkrét beindítása is 10 perc, de ezek előtt a létező összes folyadékot az autóba előre beállított hőmérsékleten kell beadagolni, mivel ezek a világ leghatékonyabb benzines motorjai, olyan minimális és pontos illesztésekkel, amik nem bírnák el azt, ha az autóban lévő folyadék olyan viszkozitású és hőmérsékletű lenne, mint a kinti hőmérséklet. Aztán ezekben a hiperautókban 5-6.5G csúcsterhelés éri őket, amiket csak vadászpilóták élnek át élesben, de azoknak a repülőknek is 9G a maximális terhelehetőségük átlagban.

Az F1-nek csak ezért, csak a technika miatt, az aerodinamikai kifinomultság miatt, hogy lássuk, 100 csilliárdból mit építettek az autógyártók, a mérnöki trükkök miatt is sokkal több rajongója van, mint bármyl más autósportnak a világon összesen. Ez az a faktor, amivel senki sem tud harcolni, ettől lesz az F1 a csúcs.

2021. nov. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

7

Az F1 a forma autózás csúcsa. A NASCAR meg a stock car versenyzésé. Az hogy az F1 milyen csili vili hi-tech arról csak annyit hogy pár éve még V8 szívó motort használtak ami a 60-as évek technológiája. Közben a sportautózásban meg már rég hibridekkel rohangáltak. Az hogy most a nézőszámok zuhanása megállt kizárólag a netflixnek köszönhetik. De gyorsan rájönnek majd hogy a valóság nem olyan izgalmas mint egy kiszínezett kamu drámákkal teletűzdelt hollywoodi kamudoku.

2021. nov. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8-as

Sajnos a számok azt mutatják, hogy az a kamu, amit csinálnak pont jó azoknak, akik a többséget képezik. Nekik nem számít már a régi néző és hogy kitől jön a lóvé és az F1 egyetemes szabályzata, mivel nagyon gyors az információ áramlás és mindennel is lehet divatozni, így marha könnyű dolguk van, meg aztán mindenbe bele akarnak velejéig nyúlni önös indokokkal, vagy épp indokolatlanul. Sajnos sokan az orruknál nem látnak tovább és 2009 óta ott tart a sportág, hogy a régi irány volt a jobb, pedig akkor meg a 2009 előtti érához képest az sem volt jobb, pedig úgy hirdették, de ott is inkompetens volt a hozzáállás, így mentek el az évek izgalom keltés nélkül, persze volt kivétel és mai szemmel az is izgalmasabb volt sokkal. Hogy a nemrégiben készült felmérés mennyire igaz nem tudom, de ha az, akkor elég baj, mert a nézők sokasága elégedett azzal, amit a törzsnézők rossznak tekintenek! Egy biztos: Sem a régi motorsport sem az régi F1 már soha-soha többé nem tér vissza, ez egyre biztosabb, mert megtehetnék és meg tudnák tenni, de nem teszik, csak facsarják, amíg lehet facsarni, amíg van cég aki az olajat tudja gyártani, meg az üzemanyagot, sajnos bő 15-20 év múlva már csak a szimulátorokban vagy fesztiválon lesz V8 vagy V10 és akkor már a V6 Hybrid is nagyon messzi múlt lesz szerintem...de hát majd kiderül, valószínű ez az írás is talán még itt meglesz és a jövőben ebben a percben is olvassa majd valaki, aki nagyon ráér...ő már legalább tudja, hogy mi lett a vége!

2021. nov. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak annyit, hogy a NASCAR nem csak ovalon megy. Tobbnyire azon, de nyaron pl biztos volt nem ovalos verseny.
2021. nov. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!